Recent Posts

Posted in Балкан

Турција, Грција и Албанија se најбарани летни дестинации, цените поскапи од претходните години

Со намалување на бројот на новозаболени од Ковид-19, поголемиот број на вакцинирани и олеснувањето на условите за патување, полека се зголемува интересот на македонските граѓани…

Continue Reading... Турција, Грција и Албанија se најбарани летни дестинации, цените поскапи од претходните години
Posted in Македонија

Погледнете што се случува во Тетово за време на полициски час – дали и во вашиот град е вака? (ФОТО)

Што се случува во останатите градови во Македонија, а што во Тетово? Според фотографиите кои се објавени на социјалната мрежа Твитер, изгледа дека во Тетово…

Continue Reading... Погледнете што се случува во Тетово за време на полициски час – дали и во вашиот град е вака? (ФОТО)
Posted in Познати

Ковчегот во кој принцот Филип ќе биде погребан е направен пред 30 години: Еве зошто е обложен со олово

Кралицата Елизабета ќе ја исполни последната желба на својот сопруг, а тоа е ковчегот со неговото тело на последното почивалиште да биде пренесено со ровер…

Continue Reading... Ковчегот во кој принцот Филип ќе биде погребан е направен пред 30 години: Еве зошто е обложен со олово
Posted in Свет

Тито ја забранил една од најтажните песни во Југослвија: Поради оваа песна, луѓето си го одземале животот

Забраната е подоцна укината. Јосип Броз Тито своевремено, како што се зборува, забранил една песна поради големиот број само.уби.ства. Во прашање е една од најтажните…

Continue Reading... Тито ја забранил една од најтажните песни во Југослвија: Поради оваа песна, луѓето си го одземале животот
Posted in Убавина

Трик за совршена коса кој го коирсти и Џенифер Анистон

Наместо парите да ги трошите на скапи шампони и препарати, испробајте некои од природните решенија. Доколку имате мрсна коса, коса без сјај или често ви…

Continue Reading... Трик за совршена коса кој го коирсти и Џенифер Анистон
Posted in Наука

Се повеќе земји се откажуваат од употребата на оваа ваkцина, велат дека е потенцијално “штетна” за употреба

Соединетите држави, Европската унија и Јужноафриканската Република одлучиле привремено да ја сопрат употребата на ваkцината против ковид-19 на компаниите Џонсон и Џонсон, после извештајот за…

Continue Reading... Се повеќе земји се откажуваат од употребата на оваа ваkцина, велат дека е потенцијално “штетна” за употреба
Posted in Свет

Бил Гејтс има неверојатни планови за иднината на светот, токму поради тоа и купил огромно земјиште

Како и кај многу луѓе, мислењето на Бил Гејтс за нукле.арните електрани беше под влијание а настани кои се случија во минатата, како несреќата во…

Continue Reading... Бил Гејтс има неверојатни планови за иднината на светот, токму поради тоа и купил огромно земјиште
Posted in Свет

Европа ги качува цените на вakцините, ако една доза чинела 12, сега ќе чини 19,5 евра

Фајзеровата ваkцина чинела 12 евра, потоа 15,50 евра, а Европската комисија сега потпишува договори по цена од 19,5 евра, открил бугарскиот премиер Бојко Борисов во…

Continue Reading... Европа ги качува цените на вakцините, ако една доза чинела 12, сега ќе чини 19,5 евра
Posted in Свет

Неколку причини зошто средбата помеѓу Путин и Бајден е од огромна важност за сите

Дали Вашингтон сака нормализација на односите со Русија? Состанокот на претседателот на Русија и САД, Владимир Путин и Џо Бајден е глобална вест, како по…

Continue Reading... Неколку причини зошто средбата помеѓу Путин и Бајден е од огромна важност за сите
Posted in Свет

Откриени детали од најмоќната машина на Путин: Никој досега немал ваква технологија

Воздухопловот на Путин кој е опремен со најновите системи и технологии. Новиот претседателски авион за рускиот претседател Владимир Путин значајно ќе се разликува од претходните…

Continue Reading... Откриени детали од најмоќната машина на Путин: Никој досега немал ваква технологија