Вака се слави успехот на македонските фудбалери низ скопските улици (ВИДЕО)

Големо славје на македонската нација!

Македонската фудбалска репрезентација на денешниот натпревар против Грузија испиша историска победа со голот на Гранде Пандев и се пласираше на Европското првенство во 2021 година.

Голот на Пандев во 56-тата минута по одличната акција, ја крена Македонија на нозе, и ја однесе македонската репрзентација директно на Европското првенство.

Ова е историски успех за Македонија, за македонскиот фудбал нација, а е и огромна причина за радост и славење кај македонската нација.

Погледнете како се славеше вечерва во Скопје:

Author: Р К

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *