ВИДЕО: Полицијата со огромен конвој го изнесе кaнaбиcот од Арачиново

Полицијата попладнево го изнесе кaнaбиcот од Арачиново кој беше запленет во вооружен грабеж на фабрика во валандовско Јосифово.

МВР од синоќа спроведуваше голема акција во Арачиново и околината каде што беше пронајдена голема количина мapиxyaна, но се уште нема официјални детали од полицијата.

Според снимките кои се објавени на социјалната мрежа ТикТок, два камиони придржувани од конвој од полициски оклопни и моторни возила излегоа од скопското село.

Погледнете го видеото со клик на овој линк.

Author: Р К

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *