ВО ЖИВО: Огромен протест во Скопје, погледнете што се случува (ВИДЕО)

Започна протестот под слоганот “Протест сега, за да не биде предоцна” организиран од ВМРО-ДПМНЕ. Протестот започна во 18 часот пред паркингот на Спортскиот центар “Борис Трајковски”, а колоната автомобили ќе заврши пред Владата во 18:30 часот.

Како што објавија од партијата, целта на протестот е достоинствени и мирно да го изразат граѓанскиот револт за намерата на Владата на Зоран Заев да тргува со јазикот, народот, идентитетот и историјата на Македонија.

Следете го протестот во живо:

Author: Р К

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *