Во обично кафе ставете две состојки и ќе добиете ХИТ напиток кој ги топи масните наслаги

Еве спас за сите љубители на црниот напиток кои денот сакаат да го започнат со: топење килограми. Напитокот се прави со помош на црно кафе, путер и посебно масло.

Иако содржи околу 500 калории и 51 грам масти, од кои 70 отсто од нив се заситени масти, рецептурата на ова кафе се покажало како одлично дејство по организмот.

Освен што поволно го забрзува метаболизмот и влијае на губењето на килограмите, овој рецепт го подобрува и менталното здравје и го подигнува нивото на енергија.

Посебно добро делува на топењето на масните наслаги на подрачјето на стомакот.

Рецепт:

Во шолја кафе додадете два лажици несолен путер и две лажици масло богато со триглицериди, како што е кокосовото масло.

Потоа, ставете ги во блендер за добро да се соединат. Совет е да користите вистинско кафе во зрна, а не инстант прав бидејќи тоа може да содржи премногу антиоксиданси.

Author: Р К

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *