Дами со беспрекорен стил : Кои 5 парчиња никогаш нема да ги видиме кај французинките?

Како да изберете чевли за дневни пригоди и како за празнични моменти и елегантни модни комбинации? Ги откриваме тајните на францускиот стил!

Кога велиме елеганција и софистицираност, првата асоцијација е, се разбира, Французинките. Нивниот феноменален стил се заснова главно на едноставност и практичност, но тоа што вие одбивате да го носите е исто така важно за добар изглед.

Нивниот феноменален стил се потпира главно на едноставноста и практичноста.

Следниве 5 парчиња никогаш нема да ги видите на жена во француски стил:

 

Push-up

За нив малите гради се исто така сензуални и убави, па затоа носат класични модели на градници или воопшто не ги носат. Французите не гледаат никаква убавина во масивните вештачки корпи.

 

Превисоки потпетици (штикли)

Никогаш нема да видите Французинка во чевли со премногу високи потпетици во кои не може да оди нормално. За дневни варијанти, тие претпочитаат мокасини и чевли со умерена потпетица, додека навечер се одлучуваат за класична облека со класични салонки.

 

Истакнати брендови

Претерувањето во ништо не е на ниту еден од нивните списоци, освен оној за избегнување, па затоа нема да ги видите Французинките во парчиња од кои „вреска“ името на брендот. Тие сметаат дека тоа е невкусно.

 

Хулахопки во боја на кожа

Илузијата на боси нозе е нешто сосема несфатливо и непожелно за Французинките.

 

Спортски стил во свечени прилики

Трендот на носење тренерки со потпетици и патики на елегантен француски фустан е оставен на другите. Тие носат спортска облека во теретана, а фустани комбинираат со женски чевли.

 

Author: P E

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *