За победата против Германија се огласи и големиот Кире Лазаров: Испрати силна порака до сите МАКЕДОНЦИ!

Селекторот и капитенот на македонската ракометна репрезентација, Маестро Кире Лазаров, преку социјалните мрежи ја честиташе победата на фудбалерите против Германија.

Неговата порака ви ја пренесуваме во целост:

-Честитки за сите играчи, селекторот, капитенот Горан Пандев и сите вклучени кои придонесоа за оваа голема победа на Македонија. Во професионализмот нема случајности или среќа, среќата е заслужена со посветеност, ентузијазам и борба до крај.

Македонскиот спорт станува наш најголем амбасадор во светот, спортистите најголеми амбасадори. Ви честитам од срце и само напред кон нови победи, покажете дека имате ментална сила, карактер, македонски стил, интелигенција, напиша Лазаро

Author: Р К

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *