Невеста на својата свадба го постави најсрамното прашање, па нејзиниот нов сопруг не знаеше што да одговори

Некои работи не се прават баш на овој ден.

Доколку некој би му зборувал дека вакво нешто може да му се случи на сопствената венчавка, младоженецот од снимката веројатно би се насмеал или би слушал со неверување.

Мажот од снимката едвај чекал пред неколку десетина гости пред матичарот да го изговори судбоносното ДА, откако гордо стоел покрај жената чекајќи сите да им честитаат.

Помеѓу гостите се нашол и поранешното момче на невестата кое им се доближил и погледнал во неа со насмевка.

Тогаш невестата ги изненадила сите присутни со прашањето:

“Можам ли поранешниот за последен пат да го прегрнам?”, го прашала таа на што тој рекол, со неискрена насмевка дека може, но не долго.

На снимката се гледа како невестата нежно го милува, со букет во рака, поранешниот партнер пред својот сопруг.

Видеото на ТикТок го прегледале повеќе од 5,5 милиони луѓе а сите се согласуваат во оценката дека, колку и младоженецот да глумел стабилност и среќа, погледот открил што навистина се случува со него.

“Друже, заслушуваш подобро. Ова не се прави на сопствената венчавка”, “Гледате ли дека нејзиниот сопруг веднаш го спушта погледот кога гледа како сопругата го прегрнува поранешниот. Што ли мислело семејството на невестата?”, пишуваа луѓето во коментари.

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

@mayangkumayBalas @nikennalee well netizen yg terhormat semua bebas berpendapat dipersilahkan 😅 ##fyp

♬ original sound – Mayangkumay

Author: Р К

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *