Ова никој не го очекуваше : Сопругата се породуваше а тој „уживаше“ –

Фотографијата предизвика невиден гнев на социјалните мрежи, а само неколкумина застанаа во одбрана на гладниот човек

„Новопечениот“  татко неодамна објави фотографија на социјалните мрежи која згрози илјадници луѓе. Имено, додека неговата сопруга доживуваше неверојатни болки при породување, тој седеше покрај неа и јадеше пица.

Тој одлучи  да се фотографира и гордо ја објави фотографијата, за подоцна истата да биде објавена на Редит. Како што се очекуваше, корисниците полудеа од сцената, а таткото беше жестоко осуден во коментарите.

„Тој лежерно јадеше пица додека неговата сопруга имаше „страшни“ болка“, „Таа има болка, а тој јаде пица, пие пиво и ја слика додека таа страда“, „Ова не е смешно. Жената очигледно има болка, а тој се шегува “, напишале под фотографијата.

Сепак, имаше и такви кои го бранеа човекот затоа што мораше да има закуска ако станува збор за долго раѓање. „Јадев сендвич додека чекав да се роди мојот син. Мојата сопруга се породи 12 часа, од кои 11 часа чекаа “,„ Јас се породував три дена, мојот сопруг мораше да јаде во тој период “,„ Ова е веројатно нивното второ или трето дете, тогаш не е толку возбудливо “.

Author: P E

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *