Откриена причината зошто Меган Маркл не доаѓа на погребот на принцот Филип

Принцот Хари ќе дојде на погребот на својот дедо принцот Филип следната сабота, а неговата сопруга Меган Маркл нема да присуствува, потврдиле од Бакингемската палата.

“Не би и верувал на Меган Маркл ниту да ми чита временска прогноза”.

“Војводата од Сасекс планира да присуствува. Војвотката од Сасекс пак добила препорака од својот лекар да не патува. Значи, војводата ќе присуствува” изјавил кралскиот портпарол на брифингот.

Меган подоцна оваа пролет го очекува второто дете на овој пар, и носи девојче.

Од зборовите на Меган Маркл се тресе британскиот двор: “Ги променија правилата за мојот син да не биде принц”.

Хари се подготвува да се врти во Обединетото Кралство во наредниве енови и тоа ќе биде прв пат да се врати во земјата после повеќе од една година. Тоа е воедно и за прв пат да ги види членовите на кралското семејство откако неговото и интервјуто на Меган со Опра Винфри е емитувано минатиот месец.

Author: Р К

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *