Популарна пејачка ја отвори душата: Како мала јадев леб стар шест денa

Пејачката Слаѓа Алегро беше гостин во емисијата „Премиера – викенд специјал“, а притоа откри непознати детали од нејзиниот приватен живот. Најпрво се наврати на тешките моменти, но кажа дека и покрај се, таа сега е среќна во животот.

 

„Не барам утеха, но кога ќе ја добијам. Важно е луѓето да даваат утеха самите на себе. Јас ја добивам од сопругот, важно е кога молчите и партнерот ве разбира, знае дека ви треба прегратка. Сепак, јас сум среќна. Ако некогаш се чувствувам тажна, не сум добра ни за детето, ни за семејството“, вели Слаѓа.

„Моето детство беше тешко, ни недостигаа многу работи, немавме нови патики, ниту ранец. Немавме што да јадеме. Понекогаш јадевме леб стар пет, шест дена. Не бев лута, тогаш живеевме од љубов, игра, песна“, објаснува таа.

 

 

Author: P E

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *