Принцот Вилијам го направи првиот чекор, нова драма на повидок во Кралското семејство

Принцот ВИлијам наводно стапил во контакт со својот брат, принцот Хари, после интервјуто на деценијата со Опра Винфри.

Интервјуто на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл е прикажано минатата недела, но и понатаму останува една од главните теми во светските медиуми.

Најлошата информација која е изнесена во текот на интервјуто е дека некој од кралското семејство прашал “колку ќе биде темна бојата на кожата” на малиот Арчи, а Вилијам потоа се распрашувал за тоа во текот на неговата посета во училиште кога рекол дека тие не се раси.стич.ко семејство.

Тогаш изјавил и дека се уште не разговарал со Хари, но и најави дека ќе разговара. Британските медиуми пишуваат дека разговарале, но и дека е планирана и средба.

Британците пишуваат дека Вилијм му испратил порака на својот брат за да договори разговор, иако не разговараат година дена.

Author: Р К

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *