Таа е најубавата жена на светот, а никој не слушнал за неа (ФОТО)

Познатата актерка е убава и талентира, а во целост изолирана од рефлекторите под кои се наоѓаат познатите личности.

Шведската актерка Алисија Аманда Викандер (32) најпозната по улогата во филмот Ex Machine, за која била и номинирана за наградата Бафта и Златен глобус.

Нејзиниот беспрекорен стил и прекрасен изглед ја прави модна икона, според пишувањата на магазинот Е.

Актерката се бори за правата на жените ширум светот и се бори против нерамноправноста на половите во општеството.

Таа е родена во Гетебург и е во брак со Мајкл Фасбендер од 2017 година. Таа е добитничка на бројни награди, но и гордо ја носи титулата за најубава славна жена на светот.

На второ место се наоѓа Гал Гадот, мис на Израел, а веднаш после Адријана Лима, Блејк Лајвли и Ема Вотсон.

Погледнете ја фотографијата во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Author: Р К

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *