УЕФА со специјално видео за Македонија: 30 секунди, кои ќе ве направат горд Македонец (ВИДЕО)

Најавувајќи ги учесниците на Европското првенство во фудбал следната година, УЕФА посебно ја издвои Македонија и обезбеденото деби на собирот на најдобрите во Европа.

Солзите, силните емоции, еуфоријата, радоста на селекторот Игор Ангеловски, капитенот Горан Пандев и останатите македонски репрезентатвци по крајот на натпреварот во Тбилиси, во видео од 30 секунди, УЕФА со најубавата честитка и претставување на историскиот успех на македонскиот фудбал.

Погледнете го видеото во продолжение:

https://twitter.com/EURO2020/status/1329411175130521603?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1329411175130521603%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fekipa.mk%2Fsolzi-emotsii-radost-uefa-so-prekrasni-30-sekundi-izdvoeni-za-makedonija-video%2F

Author: Р К

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *