Фризерка од Македонија ги помести границите: Вакви фризури досега никој не успеал да направи (ФОТО)

За овој занает, навистина треба да имате волшебен талент.

Трендафилка Кирова од Македонија е уметничка во плетење на коса, а пред само неколку години имала работа која била далеку од правење на неверојатни плетенки.

Како магистер по економија и искуство на работа како ревизор, тешко можела да замисли дека наскоро животот во целост ќе и се промени.

Денес е признаена уметничка која прави незамисливи фризури кои ги оставаат луѓето без здив, а бројот на нејзините посетители на Инстаграм профилот расте од ден во ден.

Правењето на плетенки го започнала во бременоста, а потоа со време сфатила дека овој вид на креативно изразување и лежи и дека токму на тоа треба професионално да му се посвети.

Нејзините уметнички дела кои ги прави од коса, можете да ги погледнете во продолжение:

Која фризура најмногу ви се допаѓа?

Author: Р К

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *