Четири самоубиства на познати личности под превезот на мистеријата: Знаеја ПРЕМНОГУ!

Тим Бурлинг, Крис Корнел, Честер Бенингтон и Ентони Бордејн. Навидум толку многу различни луѓе, а поврзани со една работа – самоубиство.

Тим Бурлинг беше шведски диџеј и музички продуцент познат под псевдонимот Авичи, имаше само 29 години и беше пронајден мртов во хотелска соба.

Честер Бенингтон. фронтменот и пејач на групата „Линкин парк“, изврши самоубиство обесувајќи се во својата куќа во Калифорнија. Датумот на неговата смрт има уште една морничава симболика. Имено, Честер се обеси на роденденот на неговиот близок пријател Крис Корнел, и гитаристот на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослав“, кои исто така извршија самоубиство обесувајќи се во хотелска соба во мај истата година по концертот.

Познатиот американски телевизиски автор и готвач Ентони Бурдејн (61) исто така беше пронајден мртов во хотелска соба истата година. Претпоставувате дека причината за смртта е повторно самоубиство.
Некои би рекле случајност, додека други тврдат дека постои многу посериозна позадина зад овие настани.

Покрај начинот на кој извршиле самоубиство, четворицата имаат уште една заедничка работа. Желба за подобро утре, создавање на подобар свет и соработка на документарниот филм „Тивки деца“.
Групата Анонимуси еднаш даде изјава за медиумите дека неколку уметници кои наводно извршиле самоубиство, всушност биле убиени затоа што сакале да разоткријат заговори за трговија со деца кои наводно имале врски со педофилската мрежа на бизнисменот Џефри Епштајн.
Анонимусите тврдеа дека имаат компромитирачки документи, што ќе покаже дека овие уметници биле „замолчени“ од мафијаши кои се обиделе да ги сокријат своите злосторства. Покрај тоа, тие истакнуваат дека и самиот Авичи веќе бил на чекор да открие доверливи информации што ги знаел за овие злосторства преку видео за песната „За подобар живот“, во кое се појавува со млада жена посветена на „правдата“ против неколку мажи кои малтретираат малолетници.

https://youtu.be/ZiCvLQ68noI

„Тивки деца“ е долгометражен документарен филм со впечатлива тема што ги внесува гледачите длабоко во светот на вистината и реалноста. Овој филм ја открива вистинската слика за детската сексуалност, експлоатација и трговија со луѓе и е прикажан преку истражувачко новинарство преку кое се презентираат некои досега непознати факти. Филмот е направен со намера да се влијае на светот во кој живееме, како и да се сврти вниманието кон горчливите проблеми на кои сите замижуваме. Документарецот се снимаше на различни локации, а теренските екипи покажаа разни проблеми со кои се соочуваат луѓето во врска со оваа хуманитарна криза. Во морето на документарци, дури и овој немаше да привлече посебно внимание во јавноста, ако не се случеше нешто необично.
Имено, четворица од нив кои работеа на овој документарец и на некој начин беа дел од него.
Авичи наговести еден дел од видеото, Ентони всушност беше сведок на некои работи што беа причина за неговото „самоубиство“. Крис и Честер беа блиски пријатели кои исто така соработуваа на оваа тема. И сите четворица сакаа да ги откријат проблемите, и сите тие завршија погубно затоа што знаеја премногу, или уште полошо… затоа што сакаа да кажат повеќе за некого на јавноста. Видеото за документарниот филм „Тивки деца“ можете да го погледнете подолу.

Author: P E

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *