Posted in Познати

Манекенка предизвикала драма на аеродромот, па доживеала понижување во авионот, стјуардесата и рекла дека сама е виновна

Таа се обидела да ја сврти приказната во своја корист, но нејзините обиди биле залудни. Некои луѓе едноставно живеат со убедување дека се над останатите….

Continue Reading... Манекенка предизвикала драма на аеродромот, па доживеала понижување во авионот, стјуардесата и рекла дека сама е виновна
Posted in Забава

Милјана од Задруга право во затвор, ја очекува долга казна поради една нејзина грешка

Поради тепа чка во ријалити може да заврши позади решетки, но постои и една олеснителна околност. Милјана Кули добила тужба од Марко Џедовиќ и Јована…

Continue Reading... Милјана од Задруга право во затвор, ја очекува долга казна поради една нејзина грешка
Posted in Интересно

Ова е најбезбедното стадо овци на Балканот, наместо овчарски кучиња, ги чува вистински змеј

Кога една штала во едно село во Србија доби свој заштитник во вид на змеј, цело маало доаѓало да го види. Стадото овци на Горан…

Continue Reading... Ова е најбезбедното стадо овци на Балканот, наместо овчарски кучиња, ги чува вистински змеј
Posted in Здрав живот

Девет начини на кои успешните луѓе успеваат да останат смирени и фокусирани

LinkedIn Plus објави девет начини како треба да управувате со своите емоции и да бидете чекор поблиску до успехот. Размислувањето за тоа на што сте…

Continue Reading... Девет начини на кои успешните луѓе успеваат да останат смирени и фокусирани
Posted in Интересно

Одлучив да ја тужам сопругата на мојот брат, сега никој од фамилијата не сака да зборува со мене

Без прашање, сопругата на мојот брат го зема мојот нов автомобил, доживеа сообраќајна незгода и го уништи автомобилот. За среќа помина со полесни последици, но…

Continue Reading... Одлучив да ја тужам сопругата на мојот брат, сега никој од фамилијата не сака да зборува со мене
Posted in Интересно

Мојата сопруга не сака да слушне да има деца во Македонија, или во странство или развод

Имам 30 години и потекнувам од Скопје, последниве три години живееме на релација Македонија – Хрватска. Во врска сум со мојата девојка 7 години и…

Continue Reading... Мојата сопруга не сака да слушне да има деца во Македонија, или во странство или развод
Posted in Македонија

Македонски херој: Чичко Симе го нацрта сонцето од Кутлеш на камен долг 30 метри, МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА

На социјалните мрежи деновиве наголемо се споделуваат фотографии од еден интересен момент кој ги направи горди не само Македонците кои живеат во Македонија, туку и…

Continue Reading... Македонски херој: Чичко Симе го нацрта сонцето од Кутлеш на камен долг 30 метри, МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА
Posted in Македонија

Доктор Караџовски: Отворена е и опцијата за целосно затворање на државата

Дали во Македонија следи целосно затворање на државата поради новонастанатата ситуација? На вчерачните телевизиски гостувања, претседателот на Комисијата за заразни болести, доктор Жарко Караџовски изјави…

Continue Reading... Доктор Караџовски: Отворена е и опцијата за целосно затворање на државата
Posted in Свет

Доктор Несторовиќ: Вистината за коpона ќе исплива, тоа е апсолутно политичка работа

Откако за прв пат е формиран Кризниот штаб, тој е некој кој предизвикува најмногу коментари. На неговите изјави никој не може да остане рамнодушен. “Помеѓу…

Continue Reading... Доктор Несторовиќ: Вистината за коpона ќе исплива, тоа е апсолутно политичка работа
Posted in Интересно

Негативни страни на луѓето кои имаат висока интелигенција

Иако на прв поглед може да изгледа дека високиот коефициент на интелигенција може да биде единствено позитивна работа, сепак постојат и некои негативни работи. Да,…

Continue Reading... Негативни страни на луѓето кои имаат висока интелигенција