Posted in Македонија

Полицајката Јасмина, си даде отказ: “Ми нанесоа неправди, старешините се партиски послушници”

Статусот на Јасмина ви го пренесуваме во целост: Бидејќи ова е прв и последен пат јавно да пишувам за мојата кариера во МВР, решив да…

Continue Reading... Полицајката Јасмина, си даде отказ: “Ми нанесоа неправди, старешините се партиски послушници”
Posted in Балкан

Внукот на Тито ја расветли мистеријата за Тито: “Ми призна дека ова била најголемата грешка која ја направил”

Јосип Јошка Броз, внук на Јосип Броз Тито, во едно гостување на телевизија минатата година открил што дедо му признал како своја најголема грешка, но…

Continue Reading... Внукот на Тито ја расветли мистеријата за Тито: “Ми призна дека ова била најголемата грешка која ја направил”
Posted in Познати

Музичарот има богатство од 800 милиони, а на жената после разводот не сака да и даде ниту долар (ФОТО)

Откако ова лето е објавено дека музичкиот продуцент Доктор Дре и неговата сопруга Никол Јанг се разведуваат после 24 години брак, во јавноста испливаа и…

Continue Reading... Музичарот има богатство од 800 милиони, а на жената после разводот не сака да и даде ниту долар (ФОТО)
Posted in Балкан

Ваков автомобил можете да видите само во Албанија и никаде на друго место (ФОТО)

Луѓето кои поминуваат до овој автомобил во Скадар, не можат да им поверуваат на своите очи, зарем постои човек кој го сака својот автомобил до…

Continue Reading... Ваков автомобил можете да видите само во Албанија и никаде на друго место (ФОТО)
Posted in Здрав живот

ПЦР тестовите не се точни во 97% од случаевите

ПЦР тестовите знаат да бидат лажно позитивни дури 97% проценти- важна првна пресуда од Португалија. Патувањето на 4 ца, германски туристи стана вистински пекол одкога…

Continue Reading... ПЦР тестовите не се точни во 97% од случаевите
Posted in Балкан

Доктор Маринковиќ ја отстранил заштитната опрема за да оперира пациентка со Ковид: “Ниту секунда не се двоумев”

Ни една секунда не се двоумев, дали да оперирам без заштитна опрема. Неурохирургот Маринковиќ, од клиничката болница Дубрава, оперираше тешко болна пациентка од анеуризма, позитивна…

Continue Reading... Доктор Маринковиќ ја отстранил заштитната опрема за да оперира пациентка со Ковид: “Ниту секунда не се двоумев”
Posted in Здрав живот

Научниците тврдат дека оваа храна ќе ви помогне да се заштитие од коpонавирус, а ја имаме насекаде во Македонија

Месо, јајца и млечни продукти на менито во борба против КОВИД. Посните протеини од пилешкото и мисиркиното месо, јајцата, урдата, рибата и морската храна ги…

Continue Reading... Научниците тврдат дека оваа храна ќе ви помогне да се заштитие од коpонавирус, а ја имаме насекаде во Македонија
Posted in Познати

Нема да ја препознаете: Погледнете како денес изгледа познатата Шехерезада (ФОТО)

Преубавата Шехереазада прилично се променила од крајот на популарната серија. Актерката Бергузер Коре, или како што домашната публика ја памети, Шехеразада, во серијата “1001 ноќ”,…

Continue Reading... Нема да ја препознаете: Погледнете како денес изгледа познатата Шехерезада (ФОТО)
Posted in Интересно

Актерот тврди: За коpоната ми кажаа во 2011. година

Дали светот постепено бил подготвуван за денешното сценарио? Филмот “Зараза” од 2011. година денес изгледа како пророштво. Филмот го следи појава на нов вирус со…

Continue Reading... Актерот тврди: За коpоната ми кажаа во 2011. година
Posted in Балкан

Оваа земја од поранешна Југославија ја престигна Кина по вкупниот број заразени од коpона

Босна и Херцеговина од вчера официјално има поголем вкупен број заразени од коpона вирус отколку Кина, која е првата земја во која се појави оваа…

Continue Reading... Оваа земја од поранешна Југославија ја престигна Кина по вкупниот број заразени од коpона