Posted in Здрав живот

9 симпоми на рак на белите дробови на кои треба да реагирате, дури иако не сте пушачи

Општо познат податок е дека во Европа, пушењето предизвикува 85% од случаите на карцином на белите дробови. Вестите не се добри ниту за непушачкиот дел…

Continue Reading... 9 симпоми на рак на белите дробови на кои треба да реагирате, дури иако не сте пушачи
Posted in Животни

Светот во чудо, научниците за прв пат фотографирале бела пума (ФОТО)

Неодамна, четири слики од фотозамки од 2013 година, се појавија на интернет, а според најновите информации за љубителите на природата, се работи за прв документиран…

Continue Reading... Светот во чудо, научниците за прв пат фотографирале бела пума (ФОТО)
Posted in Храна

Сите го јадеме, а не сме воопшто свесни дека може да биде многу опасен по здравјето

Следниот пат, размислете два пати пред да се одлучите на вакво нешто, доколку не сакате сериозно да го нарушите вашето здравје. На сите ни се…

Continue Reading... Сите го јадеме, а не сме воопшто свесни дека може да биде многу опасен по здравјето
Posted in Свет

Веќе се создава иднината во која ќе живееме наредната година: Овој документ сите во иднина ќе мора да го имаат

Ковид пасошот станува реалност? Станува збор за концепт кој од самите почетоци на пандемијата се споменува како решение за нормализацијата на патувањата. Пандемијата го промени…

Continue Reading... Веќе се создава иднината во која ќе живееме наредната година: Овој документ сите во иднина ќе мора да го имаат
Posted in Свет

10 неверојатни работи кои ќе се случат во 2021 година: Предвидувања на познатата банка, кои не им се допаѓаат на луѓето

Дали следната година Амазон ќе го “купи” Кипар, а Германија ќе ја спасува презадолжената Франција? За Саксо (Saxo) банка, изгледа, ништо не е невозможно. Имено,…

Continue Reading... 10 неверојатни работи кои ќе се случат во 2021 година: Предвидувања на познатата банка, кои не им се допаѓаат на луѓето
Posted in Забава

Урнебесно: Девојка со фобија од игли, дојде да се тетовира – еве како помина (ВИДЕО)

Знаеше дека некој мора да стои покрај неа во текот на целиот процес на тетовирање. Моли Мајлс (22) од Флорида, никогаш не примила инјекција ниту…

Continue Reading... Урнебесно: Девојка со фобија од игли, дојде да се тетовира – еве како помина (ВИДЕО)
Posted in Интересно

Астрологот кој ја предвиде коpоната сега открива дека не очекува уште нешто: Постои и точен датум!

Што се однесува до вирусот, Џесика не е оптимист дека во најскоро време ќе биде победена епидемијата. Џесика Адамс јавно предупреди дека на планетата и…

Continue Reading... Астрологот кој ја предвиде коpоната сега открива дека не очекува уште нешто: Постои и точен датум!
Posted in Здрав живот

Доколку имате симптоми на коpонавирус, овие работи никако не смеете да ги правите

Српски имунолог предурпедува – ковид не делува исто на секој заразен. Заразените со ковид кои самите се лечат дома сериозно го загрозуаат своето здравје и…

Continue Reading... Доколку имате симптоми на коpонавирус, овие работи никако не смеете да ги правите
Posted in Наука

Славниот научник во 1972. година ја предвидел лошата 2020: Тој открил и кога ќе “исчезне” човештвото

Предупредувањата на овој научник можат да се поврзат со појавата на коpонавирусот оваа година кој однесе многу човечки животи и го промени начинот на живеење….

Continue Reading... Славниот научник во 1972. година ја предвидел лошата 2020: Тој открил и кога ќе “исчезне” човештвото
Posted in Познати

Џеј ќе биде погребан по муслимански обичаи, но со икона од Света Петка

Иако е роден како муслиман, Џеј одел во православни цркви. Легендата на народната музика, Џеј Рамадановски, ќе биде погребан во петок, на 11. декември во…

Continue Reading... Џеј ќе биде погребан по муслимански обичаи, но со икона од Света Петка