Posted in Забава

Ако сте ги изгубиле клучевите од автомобилот, еве како да го отворите за 10 секунди (видео)

Професионалците се во состојба да го отклучат автомобилот без клуч, но и без видливи оштетувања. И додека на крадците времето им е пресудно, оние за…

Continue Reading... Ако сте ги изгубиле клучевите од автомобилот, еве како да го отворите за 10 секунди (видео)
Posted in Свет

Несреќен камионџија добил 20 евра казна, но сега таа порасна на 14.220 евра

После контрола на сообраќајната полиција во Германија, јавноста зборува за еден од најскапите прекрошоци во историјата. Имено, казната од 20 евра за паркирање на велосипедстка…

Continue Reading... Несреќен камионџија добил 20 евра казна, но сега таа порасна на 14.220 евра
Posted in Интересно

Неверојатни трансформации: Пред и после кинески пластични операции

Ксиао започнала да има проблеми со кожата кога имала само година дена. Девојче од Кина кое на 15 години изгледало како старица поради ретка болест,…

Continue Reading... Неверојатни трансформации: Пред и после кинески пластични операции
Posted in Здрав живот

Овие намирници значително ќе го подобрат вашиот вид, оние кои често ги јадат, никогаш немаат проблем

Видот со текот на времето слабее, па добро е навреме да ја прилагодите исхраната и да му помогнете на вашето тело, но и на самите…

Continue Reading... Овие намирници значително ќе го подобрат вашиот вид, оние кои често ги јадат, никогаш немаат проблем
Posted in Здрав живот

Руски народен лек со кој ќе ги отстраните сите болки за помалку од две минути

Маслото од магнезиум одамна се користи како препарат кој лечи болка во коските или мускулите. Болките во мускулите и зглобовите можат да се јават хронично,…

Continue Reading... Руски народен лек со кој ќе ги отстраните сите болки за помалку од две минути
Posted in Здрав живот

Оваа намирница согорува калории и додека спиете, доколку сакате да ослабете, ова е вашиот спас

Доколку не можете да ја контролирате својата глад, оваа намирница е идеална за пред спиење. На сите ни се случува да не можеме да заспиеме,…

Continue Reading... Оваа намирница согорува калории и додека спиете, доколку сакате да ослабете, ова е вашиот спас
Posted in Живот

Таа работи, а нејзиниот маж само лежи: Млада мајка со исповед: Чистам од 7 наутро до 1 навечер и не ми е тешко

И оди на нерви кога луѓето ќе и речат дека е старомодна. Таа тврди дека ужива во тоа што го прави. Кога станува збор за…

Continue Reading... Таа работи, а нејзиниот маж само лежи: Млада мајка со исповед: Чистам од 7 наутро до 1 навечер и не ми е тешко
Posted in Здрав живот

Доколку не сакате срцев или мозочен удар, никако не треба да ја јадете оваа храна

Овие намирници не се добри за срцето, а често се наоѓаат на нашата трпеза. Исхраната е многу важна за функционирање на целиот организам, затоа е…

Continue Reading... Доколку не сакате срцев или мозочен удар, никако не треба да ја јадете оваа храна
Posted in Познати

Скапа мајка, уште поскапа ќерка: Луна и Анабела заработуваат повеќе од познатите политичари

Менаџеот открил колку чинат нивните настапи. Додека Анабела Атијас нетпреливо го чека своето прво внуче кое Луна Џогани за неколку месеци ќе го донесе на…

Continue Reading... Скапа мајка, уште поскапа ќерка: Луна и Анабела заработуваат повеќе од познатите политичари
Posted in Спорт

Меси ќе ги тужи сите: Фудбалерот никогаш не доживеал вакво нешто, се сомнева во претседателот на Барселона

Објавено е она што не смеело да се објави. Шпанија гори, се открило колку заработува Меси во Барселона. Светлината на денот ја здогледа и договорот…

Continue Reading... Меси ќе ги тужи сите: Фудбалерот никогаш не доживеал вакво нешто, се сомнева во претседателот на Барселона