Posted in Свет

Оваа Европска држава повторно прогласи вонредна состојба поради коpонавирус

Чешката влада во петокот ја донесе одлуката за нова вонредна состојба која стапува на сила од недела и ќе трае 30 дена со што се…

Continue Reading... Оваа Европска држава повторно прогласи вонредна состојба поради коpонавирус
Posted in Храна

Доколку сакате да ослабете набрзина, ова треба да го јадете секое утро

Експертите се согласуваат дека навиката за започнување на денот со здрав појадок би можела да помогне во губењето на килограми. Често се зборува дека појадокот…

Continue Reading... Доколку сакате да ослабете набрзина, ова треба да го јадете секое утро
Posted in Живот

Поучна приказна: Невестата која ја избркала својата свекрва од сопствената свадба

Животот може да не научи на важните лекции на засрамувачки начин, а токму тоа се случило и со една невеста, која ја избркала сопствената свекрва…

Continue Reading... Поучна приказна: Невестата која ја избркала својата свекрва од сопствената свадба
Posted in Живот

Поучна приказна за синот кој се срамел од својата мајка

Ја мразев, беше срам за мене. Таа во моето училиште подготвуваше храна за учениците и учителите. Еден ден дојде во класот да ме поздрави, а…

Continue Reading... Поучна приказна за синот кој се срамел од својата мајка
Posted in Забава

Писмо на таткото до учителката на својот син стана хит на социјалните мрежи

Почитувана учителке, Денес мојот син тргнува во училиште, некое време се таму ќе му биде чудно и ново, затоа ве замолувам да бидете нежни спрема…

Continue Reading... Писмо на таткото до учителката на својот син стана хит на социјалните мрежи
Posted in Живот

Заштитник на фамилијата: Оваа икона треба сите да ја имаат во својот дом

Заштитник на фамилијата: Оваа икона треба сите да ја имаат во својот дом… Колку пати во животот сте се нашле во неизлезна ситуација, во која…

Continue Reading... Заштитник на фамилијата: Оваа икона треба сите да ја имаат во својот дом
Posted in Живот

Дали знаете што значи името Александар? Сите треба да имаме по еден во нашиот живот

Името Александар води грчко потекло, а е составено од два дела, брани и заштитува, а името означува маж кој е заштитник на својата фамилија. Се…

Continue Reading... Дали знаете што значи името Александар? Сите треба да имаме по еден во нашиот живот
Posted in Здрав живот

Докторите го открија точното време кога најчесто се случува срцев или мозочен удар

Најголем број на луѓе доживуваат инфаркт или мозочен удар околу 6:30 часот наутро, пренесува Дејли Мејл, а причината се ниво на протеини во крвотокот. Имено,…

Continue Reading... Докторите го открија точното време кога најчесто се случува срцев или мозочен удар
Posted in Познати

Џорџе Балашевиќ најмногу го ценеше токму овој музичар (ФОТО)

Кантавторот Џорџе Балашевиќ поч.ина на 19. февруари во 67 година од својто живот. Многумина сметаат дека неговото дело е единствено и дека не постои уште…

Continue Reading... Џорџе Балашевиќ најмногу го ценеше токму овој музичар (ФОТО)
Posted in Живот

Овој предмет во продавница или супермаркет никако не би требало да го допирате

Поради пандемијата која ни ги промени животите од корен, започнавме да се придржуваме до превентивни мерки кои помагаат во сузбивањето на ширењето на вирусот. Тие…

Continue Reading... Овој предмет во продавница или супермаркет никако не би требало да го допирате