Posted in Свет

Европската унија ја мобилизира својата фармацевтска индустрија, откако потфрлија, сега се обидуваат да го надокнадат изгубеното

Европската унија на 28 и 29 март одржа конференција со преку 300 компании од 25 држави членки, а целта е зголемување на капацитетите за производство…

Continue Reading... Европската унија ја мобилизира својата фармацевтска индустрија, откако потфрлија, сега се обидуваат да го надокнадат изгубеното
Posted in Забава

Трамп упадна на свадба па одржа политички митинг, гостите плачеа од смеење (ВИДЕО)

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го зазеде централното месо на подиумот во текот на една венчавка во неговиот клуб “Mar-A-Lago” и се жалеше на губењето…

Continue Reading... Трамп упадна на свадба па одржа политички митинг, гостите плачеа од смеење (ВИДЕО)
Posted in Храна

Кафански оригинален рецепт: Телешка чорба која ја грее душата

Неопходна на секоја трпеза бидејќи малку е да се каже дека е лековита. Телешката чорба се подготвува и дома, но некако е највкусна во кафана….

Continue Reading... Кафански оригинален рецепт: Телешка чорба која ја грее душата
Posted in Свет

“Никогаш не сум излегла со другарки, ниту сум имала романтична врска”: Џенет веќе 70 години живее со својата мајка

Сега сме повеќе пријателки отколку мајка и ќерка, а Џенет и нејзината мајка Џоан сега заедно се вселиле во старечки дом. Кога Џенет Кокс (67)…

Continue Reading... “Никогаш не сум излегла со другарки, ниту сум имала романтична врска”: Џенет веќе 70 години живее со својата мајка
Posted in Свет

Трамп се враќа на голема врата: Неговите зборови денес израдува милијарда луѓе!

Трамп се враќа на социјалните мрежи, но со сопствена платформа. Повеќе не би сакал да биде зависен од доминантните социјалните мрежи. Поранешниот претседател на Америка…

Continue Reading... Трамп се враќа на голема врата: Неговите зборови денес израдува милијарда луѓе!
Posted in Свет

Бајден најави дека сите луѓе мора да бидат ваkцинирани: 90% од возрасните во САД, ќе се имунизираат до 19. април

Бајден ги предупреди граѓаните да ги зголемат мерките на претпазливост. Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави дека 90 отсто од возрасните граѓани на САД ќе можат…

Continue Reading... Бајден најави дека сите луѓе мора да бидат ваkцинирани: 90% од возрасните во САД, ќе се имунизираат до 19. април
Posted in Храна

Во обично кафе ставете две состојки и ќе добиете ХИТ напиток кој ги топи масните наслаги

Еве спас за сите љубители на црниот напиток кои денот сакаат да го започнат со: топење килограми. Напитокот се прави со помош на црно кафе,…

Continue Reading... Во обично кафе ставете две состојки и ќе добиете ХИТ напиток кој ги топи масните наслаги
Posted in Наука

Извештај на СЗО: Ова е најверојатното сценарио за тоа како настанал и од каде пристигнал вирусот

Во заедничко истражување на Светската здравствена организација (СЗО) и Кина за потеклото на ковид-19 се наведува дека преносот на вирусот од лилјаци на луѓе преку…

Continue Reading... Извештај на СЗО: Ова е најверојатното сценарио за тоа како настанал и од каде пристигнал вирусот
Posted in Свет

Ова се најскапите градови за живот во Европа, погледнете на кое место се најде СКОПЈЕ

Ова се најскапите градови за живот во Европа, а помеѓу нив, се најдоа и неколку градови од Балканот. Белград се наоѓа на четвротот место на…

Continue Reading... Ова се најскапите градови за живот во Европа, погледнете на кое место се најде СКОПЈЕ
Posted in Наука

ОВА НИ ТРЕБА: Ова е најдобриот природен лек за смирување, после ова, ќе ги фрлите сите апчиња и таблети

Поради пандемијата која се случува во моментов, се повеќе луѓе имаат проблеми со анксиозноста. Потребно е да се релаксираме, а во тоа може да ни…

Continue Reading... ОВА НИ ТРЕБА: Ова е најдобриот природен лек за смирување, после ова, ќе ги фрлите сите апчиња и таблети