Posted in Балкан

Турција, Грција и Албанија se најбарани летни дестинации, цените поскапи од претходните години

Со намалување на бројот на новозаболени од Ковид-19, поголемиот број на вакцинирани и олеснувањето на условите за патување, полека се зголемува интересот на македонските граѓани…

Continue Reading... Турција, Грција и Албанија se најбарани летни дестинации, цените поскапи од претходните години
Posted in Македонија

Нов пакет од 160 милиони евра помош за плати, ликвидност и директно за граѓаните – се намалуваат царини и парафискални такси, се одложуваат неколку јавни давачки…

Петтиот антикризен пакет се состои од 29 мерки распоредени во четири столба Вкупно 9,7 милијарди денари или 160 милиони евра тежи петтиот економски антикризен пакет….

Continue Reading... Нов пакет од 160 милиони евра помош за плати, ликвидност и директно за граѓаните – се намалуваат царини и парафискални такси, се одложуваат неколку јавни давачки…
Posted in Дома

Вести од утрешниот ден – 14ти февруари 2021

Прочитајте кои се вестите што ќе ни се случат утре, а не сте ги ни сонувале дека ќе се случат, исто како авторот на текстов….

Continue Reading... Вести од утрешниот ден – 14ти февруари 2021
Posted in Интересно

Од денеска потопли радијатори, БЕГ го нормализира снабдувањето со топлинска енергија

Од денеска скопјани имаат потопли радијатори, уверуваат од Балкан енерџи груп (БЕГ), најголемиот снабдувач со топлинска енергија во Скопје. Завршена е редукцијата на испораката на…

Continue Reading... Од денеска потопли радијатори, БЕГ го нормализира снабдувањето со топлинска енергија
Posted in Интересно

Не можеле да имаат деца, па заминале кај Баба Ванѓа, таа го разоткрила мажот веднаш штом го преминал прагот

Баба Ванѓа беше најпознат пророк на нашите простори. Сите ја посетуваа, а обичните граѓани и беа нејзина најверна публика. Таа вечно им даваше надеж и…

Continue Reading... Не можеле да имаат деца, па заминале кај Баба Ванѓа, таа го разоткрила мажот веднаш штом го преминал прагот
Posted in Инспиративно

Не можела да верува каква грешка направила.

Една Британка од северот на островот го доживеала најголемиот блам во животот, кога испратила погрешна торба во детско сиропиталиште. Неименувана жена претходно ја средувала куќата…

Continue Reading... Не можела да верува каква грешка направила.
Posted in Инспиративно

5 чекори за безбедно враќање во теретаните за време на корона

Дали сте еден од оние луѓе кои ѝ се вратија на вежбачката рутина во својата омилена теретана или вежбалница? На сите на кои вежбањето им…

Continue Reading... 5 чекори за безбедно враќање во теретаните за време на корона
Posted in Uncategorized

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

Continue Reading... Hello world!