Posted in Балкан

Млада жена спаси давеник во поплавите во Загреб: “Мамо, не се грижи, штотуку спасив давеник”

“Мамо, не се грижи штотуку спасив давеник.” Ова е пораката која што младата загрепчанка и ја прати на својата мајка, доцна во ноќта. Се со…

Continue Reading... Млада жена спаси давеник во поплавите во Загреб: “Мамо, не се грижи, штотуку спасив давеник”
Posted in Балкан

“Вложив 840.000 евра во мојот бизнис, сега не ми даваат да работам поради коpона”

Загреб ја има најелитната теретана во која се вложени 840.000 евра, но таа не смее да работи според новите мерки во борба со ковид пандмеијата….

Continue Reading... “Вложив 840.000 евра во мојот бизнис, сега не ми даваат да работам поради коpона”
Posted in Балкан

50 милиони пчели отруени, мистериозна еколошка катастрофа: “Плачев кога видов, имав 39 кошници”

Во понеделникот заедно со мојот пријател пчелар, дојдовме да ги посетиме кошниците со пчели, глетака беше премнгоу лоша, тревата се црнееше од мрт ви пчели,…

Continue Reading... 50 милиони пчели отруени, мистериозна еколошка катастрофа: “Плачев кога видов, имав 39 кошници”
Posted in Здрав живот

ПЦР тестовите не се точни во 97% од случаевите

ПЦР тестовите знаат да бидат лажно позитивни дури 97% проценти- важна првна пресуда од Португалија. Патувањето на 4 ца, германски туристи стана вистински пекол одкога…

Continue Reading... ПЦР тестовите не се точни во 97% од случаевите
Posted in Балкан

Доктор Маринковиќ ја отстранил заштитната опрема за да оперира пациентка со Ковид: “Ниту секунда не се двоумев”

Ни една секунда не се двоумев, дали да оперирам без заштитна опрема. Неурохирургот Маринковиќ, од клиничката болница Дубрава, оперираше тешко болна пациентка од анеуризма, позитивна…

Continue Reading... Доктор Маринковиќ ја отстранил заштитната опрема за да оперира пациентка со Ковид: “Ниту секунда не се двоумев”
Posted in Здрав живот

Научниците тврдат дека оваа храна ќе ви помогне да се заштитие од коpонавирус, а ја имаме насекаде во Македонија

Месо, јајца и млечни продукти на менито во борба против КОВИД. Посните протеини од пилешкото и мисиркиното месо, јајцата, урдата, рибата и морската храна ги…

Continue Reading... Научниците тврдат дека оваа храна ќе ви помогне да се заштитие од коpонавирус, а ја имаме насекаде во Македонија
Posted in Инспиративно

Бог не можеше да биде на секое место, па затоа ги создаде мајките

20 најубави изреки за мајките. Таа е секогаш со тебе, го слуша секој твој збор, го исполнува секој твој каприц и тоа никогаш не се…

Continue Reading... Бог не можеше да биде на секое место, па затоа ги создаде мајките
Posted in Интересно

Има 19 години и живее со родителите: „Не им смета мојата професија, во еден ден имав 21 клиент“

Неодамна на британскиот Канал 5 беше прикажана интересна приказна за една од најмладите, но и најуспешни хотелски работнички во Велика Британија. Ели која има 19…

Continue Reading... Има 19 години и живее со родителите: „Не им смета мојата професија, во еден ден имав 21 клиент“
Posted in Интересно

Мистериозно суштество исфрлено на брегот на грчки остров, никој досега не го видел ова

Мистериозно суштество најдено на брегот на еден грчки остров ги остави жителите збунети Безвлакнесто животно со четири нозе кое наликува на мал нилски коњ било…

Continue Reading... Мистериозно суштество исфрлено на брегот на грчки остров, никој досега не го видел ова
Posted in Свет

Бил Гејтс ги искара: Ова со маскиве е неверојатно чудно за мене, што сте вие?

„Самата идеја некои луѓе да одбиваат да носат маска е неверојатно чудна за мене. Што се тие, некои нудисти?“ Еден од основачите на компанијата „Microsoft…

Continue Reading... Бил Гејтс ги искара: Ова со маскиве е неверојатно чудно за мене, што сте вие?