Posted in Балкан

Турција, Грција и Албанија se најбарани летни дестинации, цените поскапи од претходните години

Со намалување на бројот на новозаболени од Ковид-19, поголемиот број на вакцинирани и олеснувањето на условите за патување, полека се зголемува интересот на македонските граѓани…

Continue Reading... Турција, Грција и Албанија se најбарани летни дестинации, цените поскапи од претходните години
Posted in Балкан

Силен земјотрес ја погоди Грција: Епицентарот недалеку од познатиот грчки остров (ФОТО)

Грција доцна вчеравечер ја погоди силен земјотрес. Европмедитеранскиот сеизмолошки центар соопшти дека потрес со јачина од 5,1 степени по Рихтер ја погодил Грција. Како што…

Continue Reading... Силен земјотрес ја погоди Грција: Епицентарот недалеку од познатиот грчки остров (ФОТО)
Posted in Балкан

Белешките на еден дедо за ваkцините го насмеаа цел Балкан (ФОТО)

Премногу информации за ваkцините кои ги слушаме секојдневно можат навистина да бе збунат, па на некои луѓе им е потребен поедноставен начин да се потсетат…

Continue Reading... Белешките на еден дедо за ваkцините го насмеаа цел Балкан (ФОТО)
Posted in Балкан

Исповед на внукот на Тито: Пред да не напушти, ми кажа дека како своја најголема грешка ја смета…

Внукот на некогашниот доживотен претседател на СФР Југославија, Јосип Броз Тито открил што неговиот дедо му признал како своја најголема грешка. Јосип Јошка Броз, политичар…

Continue Reading... Исповед на внукот на Тито: Пред да не напушти, ми кажа дека како своја најголема грешка ја смета…
Posted in Балкан

Исповед на девојка чија фотографија завршила на Телеграм: Не смеев да излезам на улица од страв

-Во групите се однесуваат како да се на пазар: нудат фотографии од девојки, нивните броеви, како и цената – раскажува млада девојка од Ниш, чија…

Continue Reading... Исповед на девојка чија фотографија завршила на Телеграм: Не смеев да излезам на улица од страв
Posted in Балкан

Кога бугарска министерка ќе се изглупира на Фејсбук: Мариана Николова ќе ве насмее до солзи (ВИДЕО)

Кога министерката ќе се изглупира на Фејсбук: Мариана Николова ќе ве насмее до солзи… Новата министерка за туризам на Бугарија се најде на мета на…

Continue Reading... Кога бугарска министерка ќе се изглупира на Фејсбук: Мариана Николова ќе ве насмее до солзи (ВИДЕО)
Posted in Балкан

Оваа земја во регионот има убедливо најголема cмртнocт од ковид-19

Босна и Херцеговина е убедливо најлоша во регионот кога станува збор за cмртнocта поради ковид. Ова е податок од американскиот Универзитет “Џон Хопкинс”, пренесува сараевски…

Continue Reading... Оваа земја во регионот има убедливо најголема cмртнocт од ковид-19
Posted in Балкан

Девојка ја замолила својата баба за рецепт за сарма, нејзиниот одговор ги насмеа сите (ФОТО)

Корисничката на твитер со име Тарара, одлучила да направи сарма, баш онаква каква што подготвувала нејзината баба. Поради тоа, на својата баба и испратила порака…

Continue Reading... Девојка ја замолила својата баба за рецепт за сарма, нејзиниот одговор ги насмеа сите (ФОТО)
Posted in Балкан

Интервју со човекот кој требало да го “отстрани” Тито: Чекавме со години, а кога пристигна во САД имаше…

Уште кога бил дете, несудениот свештеник Радош Стевлиќ сметал дека Јосип Броз Тито е олицетворение на секаков вид на з.ло, па се приклучил на групата…

Continue Reading... Интервју со човекот кој требало да го “отстрани” Тито: Чекавме со години, а кога пристигна во САД имаше…
Posted in Балкан

Ова бил човекот кој го контролирал Тито, но бил и најпочитуван човек во Југославија (ФОТО)

Бонд, Џејмс Бонд е еден од најголемите британски симболи на популарната култура. Поади книжевниот лик на Јан Флеминг се кријат луѓе кои навистина постоеле, а…

Continue Reading... Ова бил човекот кој го контролирал Тито, но бил и најпочитуван човек во Југославија (ФОТО)