Posted in Дома

Исклучете го ова и повеќе никогаш нема да ви пристигнуваат високи сметки за струја: Заштедете до 2.000 денари месечно

Овој апарат троши струја како фрижидер, а сите го имаме во домот. Кога ќе размислите за работите кои во вашиот дом трошат многу струја, веројатно…

Continue Reading... Исклучете го ова и повеќе никогаш нема да ви пристигнуваат високи сметки за струја: Заштедете до 2.000 денари месечно
Posted in Дома

Исчистете го фрижидерот брзо и лесно, погледнете како

Ова е најдо брото решение за брзо чистење на фрижидерот. За да не мора да го чистите фрижидерот од тврдокорните масти со помош на тешки…

Continue Reading... Исчистете го фрижидерот брзо и лесно, погледнете како
Posted in Дома

Ставете оцет во казанчето и следете што ќе се случи: Ќе бидете воодушевени

Наместо да користите штетни хемикалии за чистење на купатилото, искористете природни производи кои ги имате во својот дом, а кои ќе ги отстранат и најтврдокорните…

Continue Reading... Ставете оцет во казанчето и следете што ќе се случи: Ќе бидете воодушевени
Posted in Дома

Експертите предупредувваат: Никако не смеете да перете алишта на оваа температура

Немојте да перете алишта на температура од 30 степени, еве зошто. За да избегнете проблеми со водата, би требало да ја загреете на минимум 60…

Continue Reading... Експертите предупредувваат: Никако не смеете да перете алишта на оваа температура
Posted in Дома

За љубов, среќа и успех – овие 3 растенија мора да ги имате во вашиот дом

Фенг шуи филозофијата, истакнува дека растенијата се основа на добрата енергија. Освен што носат рамнотежа и позитива, одредени растенија ви носат и одреден тип на…

Continue Reading... За љубов, среќа и успех – овие 3 растенија мора да ги имате во вашиот дом
Posted in Дома

Трик кој секој возач треба да го знае: Како да го проверите квалитетот на маслото во моторот?

Многу возачи не знаат кога треба да го променат маслото во моторот, но и кога ќе го променат, може да се случи да е со…

Continue Reading... Трик кој секој возач треба да го знае: Како да го проверите квалитетот на маслото во моторот?
Posted in Дома

Пет грешки кои сите ги правиме, а можат да ја уништат вашата машина за перење

Вашата машина за перење алишта е еден од најпотребните и најкористените домашни апарати. Меѓутоа, понекогаш луѓето навистина ја занемаруваат. Постојат бројни работи кои можете да…

Continue Reading... Пет грешки кои сите ги правиме, а можат да ја уништат вашата машина за перење
Posted in Дома

Ова правило за перење фармерки не сте го знаеле, а може да ви заштеди многу време и пари

Колку често ги перете вашите фармерки? Еве колку навистина би требало. Правилата според кои го переме остатокот од гардеробата не мора нужно да го пренесуваме…

Continue Reading... Ова правило за перење фармерки не сте го знаеле, а може да ви заштеди многу време и пари
Posted in Дома

Со помош на овој трик го исчистила тепихот без рибање и перење, за само две минути

Чистењето на теписите повеќе не треба да биде ноќен кошмар. Сигурни сме дека ретки се луѓето на кои домашните работи им претставуаат задоволство. Наместо на…

Continue Reading... Со помош на овој трик го исчистила тепихот без рибање и перење, за само две минути
Posted in Дома

Ова растение е магнет за ПАРИ, ќе посакате да го имате во вашиот дом

Ова растение е пилеа пепероромиодиес, или поедноставно, кинески долари, или кинеското дрво на парите. Тие велат дека привлекуваат среќа и пари како магнет. Ја нарекуваат…

Continue Reading... Ова растение е магнет за ПАРИ, ќе посакате да го имате во вашиот дом