Posted in Животни

Пет раси на кучиња кои жените најмногу ги сакаат, некои на листата ќе ве изненадат

Ова е листа на 5 најдобри раси на кучиња за кои гласале преку 200.000 женски сопственички и љубителки на кучиња. Значи, жените избираа вака. Златен…

Continue Reading... Пет раси на кучиња кои жените најмногу ги сакаат, некои на листата ќе ве изненадат
Posted in Животни

Пудлица или питбул: Што открива расата на вашето куче за вас како личност?

Сите сме ја слушнале изреката дека сопствениците и нивните кучиња си личат. Но, некои истражувања покажале дека сопствениците на кучиња често го превземаат карактерот на…

Continue Reading... Пудлица или питбул: Што открива расата на вашето куче за вас како личност?
Posted in Животни

Изненадувачки знаци кои покажуваат дека вашето куче е ЛУТО на вас

Верувале или не, и вашето куче може да ви се налути. Но, како да препознаете кога тоа е луто на вас? Исто како и ние…

Continue Reading... Изненадувачки знаци кои покажуваат дека вашето куче е ЛУТО на вас
Posted in Животни

И го украле кучето од дворот, а 13 години подоцна примила неверојатен повик

Карен Фокс никогаш не ја заборавила глетката откако странец запрел со својот џип пред нејзиниот дом во Нешвил и среде бел ден го украл нејзино…

Continue Reading... И го украле кучето од дворот, а 13 години подоцна примила неверојатен повик
Posted in Животни

Неколку работи кои буквално ги мрази секое куче, ова никако не правете го во нивна близина

Кучињата не можат да ни кажат јасно и гласно на наш јазик што точно не сакаат, но можат да ни покажат преку своето однесување кои…

Continue Reading... Неколку работи кои буквално ги мрази секое куче, ова никако не правете го во нивна близина
Posted in Животни

Научниците пронашле 47 милиони години стара мува, погледнете како изгледа

Меѓународен тим од научници на чело со Фридгеир Гримсон од Виенскиот универзитет пронашол досега непозната фосилизирана мува во јамата Месел во Германија, која се наоѓа…

Continue Reading... Научниците пронашле 47 милиони години стара мува, погледнете како изгледа
Posted in Животни

Ви откриваме зошто кучињата некои луѓе ги обожаваат, додека некои луѓе често ги мразат

Сигурно некогаш сте се запрашале зошто кучињата некои луѓе ги сакаат, додека пак некои ги мразат. Исто така сте слушнале и дека ги сакаат добрите…

Continue Reading... Ви откриваме зошто кучињата некои луѓе ги обожаваат, додека некои луѓе често ги мразат
Posted in Животни

Пред некое куче да ве нападне или касне, тоа секогаш го прави ОВА

Не треба да ги игнорирате знаците за предупредување! Како да се препознае агресивноста кај кучињата? Причината за агресивно однесување кај кучињата се различни, но пред…

Continue Reading... Пред некое куче да ве нападне или касне, тоа секогаш го прави ОВА
Posted in Животни

Овие 5 работи никако не смеете да му ги направите на вашето куче, повеќе никогаш нема исто да ве гледа

Грижата за кучето е тешка задача, но доколку тоа го правите како што треба, наградата е повеќекратна. Меѓутоа, дури и најдобриот сопственици на кучиња можат…

Continue Reading... Овие 5 работи никако не смеете да му ги направите на вашето куче, повеќе никогаш нема исто да ве гледа
Posted in Животни

Кој би рекол: 5 најгресивни раси на кучиња (ФОТО)

Агресивноста на кучето обично се дефинира како опасно однесување насочено кон друг поединец, односно човек или друго куче. Агресивното однесување вклучува лаење, каснување, втрчување, ржење…

Continue Reading... Кој би рекол: 5 најгресивни раси на кучиња (ФОТО)