Posted in Здрав живот

Дали граѓаните можат да се заразат и после две примени дози? Ваkцинираните без маска, смеат да бидат само со овие лица

Прашање кое најмногу ги мачи луѓето кои се ваkцинирале. Иако и понатаму е релативно висок бројот на новозаразени од ковид, поради надежта која ги носи…

Continue Reading... Дали граѓаните можат да се заразат и после две примени дози? Ваkцинираните без маска, смеат да бидат само со овие лица
Posted in Здрав живот

Неколку работи кои не треба да ги правите после ваkцинирање против ковид-19

Ваkцината против ковид-19 е главна алатка со која светот се бори против ширењето на пандемијата, но постојат некои работи кои после имунизацијата против ковид-19, не…

Continue Reading... Неколку работи кои не треба да ги правите после ваkцинирање против ковид-19
Posted in Здрав живот

10 знаци кои се предупредување дека е време за посета на кардиолог

Доколку сте забележале дека ве мачи барем еден од наведените проблеми во продолжение, време е да го посетите својот кардиолог. Болка во градите Болката во…

Continue Reading... 10 знаци кои се предупредување дека е време за посета на кардиолог
Posted in Здрав живот

Најмоќниот природен домашен антибиотик на светот, ја елиминира дури и кандидата (РЕЦЕПТ)

На овој антибиотик не можете да развиете отпорност. Овој антибиотик помага вашата крв да се прочисти, и лимфните чворови и лимфните канали целосно да се…

Continue Reading... Најмоќниот природен домашен антибиотик на светот, ја елиминира дури и кандидата (РЕЦЕПТ)
Posted in Здрав живот

Нуспојави кои покажуваат дека ваkцината делува и ве штити од ковид-19

Милиони луѓе ширум светот примија ваkцина против ковид-19 и искусија нуспојави, што е добар показател дека имунолошиот систем се подготвува да одговори во случај на…

Continue Reading... Нуспојави кои покажуваат дека ваkцината делува и ве штити од ковид-19
Posted in Здрав живот

ОВА е единствениот додаток на витамин кој НИКОГАШ не би требало да го земате

За многу луѓе, земањето на витамините е дел од нивната утринска рутина. Долго се мислеше дека таквите додатоци се брз и добар начин д се…

Continue Reading... ОВА е единствениот додаток на витамин кој НИКОГАШ не би требало да го земате
Posted in Здрав живот

Овој минерал е неопходен за добро здравје: Луѓето кои го конзумираат ова се здрави како дрен

Минералот магнезиум е многу важен за одржување на доброто здравје на човечкиот организам – потребен му е на срцето, нервите, но и на вашите мускули….

Continue Reading... Овој минерал е неопходен за добро здравје: Луѓето кои го конзумираат ова се здрави како дрен
Posted in Здрав живот

Имала 127 кг, а ослабела 50 за помалку од година дена: “Изгубив контрола, ми беше срам”

-Во текот на денот јадев грицки, чипсови и чоколада, а наместо вода пиев сокови – искрено зборува оваа медицинска сестра и додава дека внесот на…

Continue Reading... Имала 127 кг, а ослабела 50 за помалку од година дена: “Изгубив контрола, ми беше срам”
Posted in Здрав живот

Се појавија три целосно нови симптоми на ковид-19, кои ги изненадија дури и докторите

Научниците од британскиот “Институт за национално здравје” открија три нови симптоми на ковид-19, кој досега не се појавувале кај пациентите, но од неодамна се забележани…

Continue Reading... Се појавија три целосно нови симптоми на ковид-19, кои ги изненадија дури и докторите
Posted in Здрав живот

Овие 13 совети ќе го зајакнат вашиот имунитет: Како да бидете отпорни на вируси?

Може да ви помогне да не се заразите, но и секоја зараза да се излечи што е можно полесно и побрзо. Имунитет – токму од…

Continue Reading... Овие 13 совети ќе го зајакнат вашиот имунитет: Како да бидете отпорни на вируси?