Posted in Инспиративно

Самохрана мајка останала без работа, пари и својот автомобил: Добрите луѓе решиле да и го променат животот (ВИДЕО)

Таа го доживеала најголемото изненадување во својот живот. Неименуван Американец од Минесота на социјалните мрежи објави видео снимка на која се гледа како една млада…

Continue Reading... Самохрана мајка останала без работа, пари и својот автомобил: Добрите луѓе решиле да и го променат животот (ВИДЕО)
Posted in Инспиративно

Поучна приказна за бог и добрите луѓе: Секогаш кога имате финансиски проблеми, прочитајте го ова

Поучна приказна за бог и добрите луѓе: Секогаш кога имате финансиски проблеми, прочитајте го ова… Имате ли финансиски проблеми и не сте во состојба да…

Continue Reading... Поучна приказна за бог и добрите луѓе: Секогаш кога имате финансиски проблеми, прочитајте го ова
Posted in Инспиративно

Неколку причини зошто на жените им е забрането да одат на Света Гора

11 Века жена нема стапнато на Света Гора! Една древна легенда вели, Богородица,мајката божја еднаш пловела заедно со Светиот апостол Јован накај Кипар, невремето започнало…

Continue Reading... Неколку причини зошто на жените им е забрането да одат на Света Гора
Posted in Инспиративно

Предупредување за голем потрес, но и на болест: Болест постои превземете мерки

Страницата Пораките на Небото за времето на којшто опишуваме како ги доживуваме католичките светци и пророци ни ја носи пораката од Блажената Девица Марија, од…

Continue Reading... Предупредување за голем потрес, но и на болест: Болест постои превземете мерки
Posted in Инспиративно

Бог не можеше да биде на секое место, па затоа ги создаде мајките

20 најубави изреки за мајките. Таа е секогаш со тебе, го слуша секој твој збор, го исполнува секој твој каприц и тоа никогаш не се…

Continue Reading... Бог не можеше да биде на секое место, па затоа ги создаде мајките
Posted in Инспиративно

Жена (51) ја роди сопствената внука: Докторите на пораѓајот останале без зборови, ова се гледа само еднаш

Несекојдневен настан од болница. Дваесетидеветгодишната Американка Брајана Локвуд доживеала дури три абортуси откако е во брак со сопругот Метју. После треиот пат, и се скршило…

Continue Reading... Жена (51) ја роди сопствената внука: Докторите на пораѓајот останале без зборови, ова се гледа само еднаш
Posted in Инспиративно

Чудо божјо: Гулаб влета во Храмот Свети Сава во текот на молитвата – што значи тоа?

Литургијата започнала во девет часот. Поглаварот на Српската православна црква, патријархот српски Иринеј, почина на 91. годишна возраст после борба со коpона вирусот, а беше…

Continue Reading... Чудо божјо: Гулаб влета во Храмот Свети Сава во текот на молитвата – што значи тоа?
Posted in Инспиративно

Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште…

Continue Reading... Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”
Posted in Инспиративно

Михаил својот именден го прослави со донација од вода и овошје за пациентите и медицинскиот персонал (ФОТО)

На денешниот голем христијански празник Св. Архангел Михаил, кога слави именден, Михаил Здравески од Прилеп, заедно со неговиот татко Крешимир, направија голем хуман гест, кој…

Continue Reading... Михаил својот именден го прослави со донација од вода и овошје за пациентите и медицинскиот персонал (ФОТО)
Posted in Инспиративно

Тито пред 60 години го предвидел она што се случува денес во Македонија и на Балканот

Јосип Броз Тито: Сетете се, ниту една наша република не би била ништо, да не сме сите заедно! Нека сите се сетат! Ниту една наша…

Continue Reading... Тито пред 60 години го предвидел она што се случува денес во Македонија и на Балканот