Posted in Интересно

Баба Ванѓа го објави своето најново пророштво: Наскоро луѓето ќе воjyваат со некое чудно орушје, но предвиде и нова болест

Сведоците раскажуваат дека таа често за своето претскажувања користеле шеќер. Баба Ванѓа, чие вистинско име е Вангелиа Гуштерова, го добила прекарот “Нострадамус на Балканот” поради…

Continue Reading... Баба Ванѓа го објави своето најново пророштво: Наскоро луѓето ќе воjyваат со некое чудно орушје, но предвиде и нова болест
Posted in Интересно

Знаете ли зошто на поповите и свештениците им ја бакнуваме раката?

Чинот на бакнување на раката на свештеникот е дел од она што се нарекува христијанска норма. Тој гест сигурно сте го виделе безброј пати –…

Continue Reading... Знаете ли зошто на поповите и свештениците им ја бакнуваме раката?
Posted in Интересно

Како Тито во еден ден заработил 50 милијарди долари, спасувајќи ја Југославија од банкрот

Како Тито во еден ден заработил 50 милијарди долари, спасувајќи ја Југославија од банкрот… Според тврдењата на авторото на псевдодокументарецот, САД кон крајот на 60тите…

Continue Reading... Како Тито во еден ден заработил 50 милијарди долари, спасувајќи ја Југославија од банкрот
Posted in Интересно

Добиле 200 милиони евра на лото, а кога пристигнале во банка, доживеале ладен туш

“Помислив ‘Господе, добивме пари’”. Момче и девојка од Велика Британија пропуштиле шанса да земат околу 200 милиони евра на Јуромилионс џекпотот, бидејќи излегле броевите кои…

Continue Reading... Добиле 200 милиони евра на лото, а кога пристигнале во банка, доживеале ладен туш
Posted in Интересно

Неверојатно запросување на висина од преку 4.000 метри (ВИДЕО)

Падобранец ја запросил својата девојка додека се спуштале на земја од повеќе од 4.000 метри. Вереникот овој генијален план го смислил недела дена пред оваа…

Continue Reading... Неверојатно запросување на висина од преку 4.000 метри (ВИДЕО)
Posted in Интересно

Возачот на блиндираниот ЅВЕР на американскиот претседател поминува специјална обука, еве каква

Подготовката и тестирањето на агентите на Тајната служба се спроведуваат на полигон во сојузната држава Мериленд. Што е тактичко возење и заштита на патниците? Тоа…

Continue Reading... Возачот на блиндираниот ЅВЕР на американскиот претседател поминува специјална обука, еве каква
Posted in Интересно

Пророштвото на Баба Ванѓа се остварува: Сите мислеле дека зборува за руското царство, но таа зборувала за ОВА

Познатата Баба Ванѓа ја предвидела и страшна катастрофа која оваа година се случила на планетата и однела повеќе од половина милион животи. Баба Ванѓа во…

Continue Reading... Пророштвото на Баба Ванѓа се остварува: Сите мислеле дека зборува за руското царство, но таа зборувала за ОВА
Posted in Интересно

Овие женски имиња привлекуваат богатство, а некои им се омилени на македонците

Овие женски имиња привлекуваат богатство, а некои им се омилени на македонцитe. Биоенергетските експерти велат дека името, благодарение на својствната енергија, можат да влијаат на…

Continue Reading... Овие женски имиња привлекуваат богатство, а некои им се омилени на македонците
Posted in Интересно

Момците ја одбегнувале поради тоа што имала 120 кг, а потоа запознала 50 кг полесен фитнес тренер кој ја обожава (ФОТО)

Британи Жак поради своите 116,5 килограми многупати била отфрлена од страна на посилниот пол поради што своевремено ја изгубила својата самодоверба. Британи Жак (23) со…

Continue Reading... Момците ја одбегнувале поради тоа што имала 120 кг, а потоа запознала 50 кг полесен фитнес тренер кој ја обожава (ФОТО)
Posted in Интересно

Стјуардеса открила што се случува со патниците кои ќе го загубат својот живот додека се во авион

Многумина напишале во коментарите дека она што се случува додека авионот не слета на пистата, е навистина нехумано. Малку луѓе, за среќа, имале шанса во…

Continue Reading... Стјуардеса открила што се случува со патниците кои ќе го загубат својот живот додека се во авион