Posted in Македонија

Погледнете што се случува во Тетово за време на полициски час – дали и во вашиот град е вака? (ФОТО)

Што се случува во останатите градови во Македонија, а што во Тетово? Според фотографиите кои се објавени на социјалната мрежа Твитер, изгледа дека во Тетово…

Continue Reading... Погледнете што се случува во Тетово за време на полициски час – дали и во вашиот град е вака? (ФОТО)
Posted in Македонија

Лоши вести за Македонија: Погледнете какво време не очекува, поројни дождови и ветер, но и снег

Времето денес ќе биде умерено до значително облачно со локални врнежи од дожд, со значително посвежи температури на северот и на западот од земјата, стои…

Continue Reading... Лоши вести за Македонија: Погледнете какво време не очекува, поројни дождови и ветер, но и снег
Posted in Македонија

Инспeктop се договapa со дилep од Куманово, ти работи за мене и никој нема да те чепне. (Видео)

-Никој нема да те дира од колегите. Значи зависи од тебе, јас едно ќе ти кажам јас веќе нема да ти вакво. Али едно друго…

Continue Reading... Инспeктop се договapa со дилep од Куманово, ти работи за мене и никој нема да те чепне. (Видео)
Posted in Македонија

Отец Ѓорѓи до Венко Филипче: Како смееш да побараш за Велигден да седиме дома, со ова се повредуваат нашите верски чувства

РЕАКЦИЈА И АПЕЛ (Од група на верници) Во врска со изјавата на Министерот Филипче: Верските лидери да апелираат до верниците да седат дома за празниците,…

Continue Reading... Отец Ѓорѓи до Венко Филипче: Како смееш да побараш за Велигден да седиме дома, со ова се повредуваат нашите верски чувства
Posted in Македонија

Момче пред влезот на ГОБ 8-ми Септември: “Го изгубив татко ми, ве молам, не сакам да ја изгубам и мајка ми”

Во јавноста се појави уште едно од бројните емотивни сведоштва на здравствени работници кои веќе повеќе од една година се борат со вирусот. -На пат…

Continue Reading... Момче пред влезот на ГОБ 8-ми Септември: “Го изгубив татко ми, ве молам, не сакам да ја изгубам и мајка ми”
Posted in Македонија

Денес е Благовец, Денот на Богордица, Денот на Мајките

Православните христијани денеска го одбележуваат празникот Свето Благовештение попознат како Благовец, кој се вбројува во постојаните празници, не го менува датумот и секогаш е на…

Continue Reading... Денес е Благовец, Денот на Богордица, Денот на Мајките
Posted in Македонија

Шилегов за Грчки весник: Коњот ќе биде отстранет од централниот плоштад во Скопје

“Добро е за нашите градови да соработуваат, но за жал, не успеавме да се сретнеме во перидодот на пандемијата, изјавил градоначалникот на Скопје Петре Шилегов…

Continue Reading... Шилегов за Грчки весник: Коњот ќе биде отстранет од централниот плоштад во Скопје
Posted in Македонија

Пристигнаа најубавите вести за Македонија: Погледнете какво ќе биде времето во наредниот период

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде…

Continue Reading... Пристигнаа најубавите вести за Македонија: Погледнете какво ќе биде времето во наредниот период
Posted in Македонија

29 годишната Маја од Свети Николе: Жива ме закопаа, за среќа ме слушнаа како плачам па ме извадија

Маја Марковска од Амзабегово, близу светиниколско има 29 години . Таа ја немала среќата да расне во нормално семејство. Денес е реализирана жена и мајка…

Continue Reading... 29 годишната Маја од Свети Николе: Жива ме закопаа, за среќа ме слушнаа како плачам па ме извадија
Posted in Македонија

Нов полициски час во Македонија: Еве од кога стапува на сила и какви ќе бидат новите рестриктивни мерки

Од утре на сила стапуваат новите рестриктивни мерки кои Владата денес ги донесе на итна седница веднаш по укажувањата од страна на епидемиолозите за сериозната…

Continue Reading... Нов полициски час во Македонија: Еве од кога стапува на сила и какви ќе бидат новите рестриктивни мерки