Posted in Македонија

17 годишна девојка од Велес со срце планина: “Пpедаторот ме фати, ме повлече кон него и ме притисна”

Објавата на 17 годишната Мартина од Велес ви ја пренесуваме во целост: “Поминаа две години 👎👎👎 “Срамота е, ќути… “Што ќе кажат другите?” Уверувања со…

Continue Reading... 17 годишна девојка од Велес со срце планина: “Пpедаторот ме фати, ме повлече кон него и ме притисна”
Posted in Македонија

Ќе има ли нови мерки? Кафаните целосно или делумно ќе се затворат, полицискиот час ќе почнува порано

Главниот координативен кризен штаб донел одлука за зајакнување на мерките со цел спречување на понатамошното ширење на коpонавирусот, дознава порталот А1он Според извори на порталот…

Continue Reading... Ќе има ли нови мерки? Кафаните целосно или делумно ќе се затворат, полицискиот час ќе почнува порано
Posted in Македонија

Брзата помош интервенираше на протестите во Скопје, погледнете што се случува во моментов таму (ВИДЕО)

Дел од демонстрантите, кои во моментов се на булеварот пред Трговскиот Центар Мавровка, предизвикаа тензии и фрлаа предмети кон полицискиот кордон кој не им дозволува…

Continue Reading... Брзата помош интервенираше на протестите во Скопје, погледнете што се случува во моментов таму (ВИДЕО)
Posted in Македонија

Сашо Мијалков е тука, бил изолиран поради висока температура

Сашо Мијалков е во Македонија. Тој се извини на целата македонска јавност затоа што сите го барале, а тој бил изолиран поради висока температура. Тој…

Continue Reading... Сашо Мијалков е тука, бил изолиран поради висока температура
Posted in Македонија

Министерот Спасовски со изјава за Мијалков: Според сите проценки тој се наоѓа во државата

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, денес изјави дека според сите досегашни проценки и анализи, поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, се уште е во…

Continue Reading... Министерот Спасовски со изјава за Мијалков: Според сите проценки тој се наоѓа во државата
Posted in Македонија

Одлични вести за Македонците, просечната плата во Декември 2020 година пораснала за 5,4 отсто

Просечната исплатена нето плата во декември 2020 година изнесувала 28 294 денари и бележи раст од 5,4 отсто, објави Државиот завод за статистика. Според објавените…

Continue Reading... Одлични вести за Македонците, просечната плата во Декември 2020 година пораснала за 5,4 отсто
Posted in Македонија

Нов пакет од 160 милиони евра помош за плати, ликвидност и директно за граѓаните – се намалуваат царини и парафискални такси, се одложуваат неколку јавни давачки…

Петтиот антикризен пакет се состои од 29 мерки распоредени во четири столба Вкупно 9,7 милијарди денари или 160 милиони евра тежи петтиот економски антикризен пакет….

Continue Reading... Нов пакет од 160 милиони евра помош за плати, ликвидност и директно за граѓаните – се намалуваат царини и парафискални такси, се одложуваат неколку јавни давачки…
Posted in Македонија

Бизнисмени сакаат да му дадат парична награда на Дамјан Давков, која треба да ја добие од МОН

Во редакцијата на Телма пристигнале бројни повици од стопанственици, болници, здруженија и стопански комори, кои сакаат да му дадат парична награда на 13 годишниот Дамјан…

Continue Reading... Бизнисмени сакаат да му дадат парична награда на Дамјан Давков, која треба да ја добие од МОН
Posted in Македонија

Каракачанов вели дека Македонија има иднина во Европската Унија само доколку се спои со Албанија или Бугарија

Според бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов, Македонија во иднина има две алтернативи. Според Каракачанов, двете алтернативи на Македонија се спојување кон Албанија…

Continue Reading... Каракачанов вели дека Македонија има иднина во Европската Унија само доколку се спои со Албанија или Бугарија
Posted in Македонија

Политичар од Македонија, го направи она кое никој друг го нема направено во историјата на Македонија

Пратеникот од Социјал Демократскиот Сојуз на Македонија, Мартин Костовски, кој живее во Куманово, ги повикал своите сограѓани да патуваат бесплатно со него до главниот град…

Continue Reading... Политичар од Македонија, го направи она кое никој друг го нема направено во историјата на Македонија