Posted in Познати

Ковчегот во кој принцот Филип ќе биде погребан е направен пред 30 години: Еве зошто е обложен со олово

Кралицата Елизабета ќе ја исполни последната желба на својот сопруг, а тоа е ковчегот со неговото тело на последното почивалиште да биде пренесено со ровер…

Continue Reading... Ковчегот во кој принцот Филип ќе биде погребан е направен пред 30 години: Еве зошто е обложен со олово
Posted in Познати

Кралицата Елизабета и принцот Филип биле всушност роднини?

После заминувањето на принцот Филип, британските медиуми пишуваат бројни детали за неговата биографија и бракот со кралицата Елизабета. Една од најчудните информации е секако фактот…

Continue Reading... Кралицата Елизабета и принцот Филип биле всушност роднини?
Posted in Познати

Откриена причината зошто Меган Маркл не доаѓа на погребот на принцот Филип

Принцот Хари ќе дојде на погребот на својот дедо принцот Филип следната сабота, а неговата сопруга Меган Маркл нема да присуствува, потврдиле од Бакингемската палата….

Continue Reading... Откриена причината зошто Меган Маркл не доаѓа на погребот на принцот Филип
Posted in Познати

Маја и Јањуш повторно се cтeпaa во Задруга, погледнете што се случуваше (ВИДЕО)

Обезбедувањето влета најбрзо што можеше. Задругарите Маја Маринковиќ и Марко Јањушевиќ Јањуш се пецнаа откако тој и понатаму не сакаше да и се заколне дека…

Continue Reading... Маја и Јањуш повторно се cтeпaa во Задруга, погледнете што се случуваше (ВИДЕО)
Posted in Познати

Кралицата Елизабета за сопругот: Беше моја сила и засолниште (ФОТО)

Бакингемската палата објави на официјалниот Инстаграм профил на браитанското кралско семејство почест на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета, ден после неговото заминување во вечноста….

Continue Reading... Кралицата Елизабета за сопругот: Беше моја сила и засолниште (ФОТО)
Posted in Познати

Повторно се шири снимка како принцот Фили пцye фотограф (ВИДЕО)

Британскиот принц Филип пoчинa вчера на 100 годишна возраст, а социјалните мрежи се преполни со реакции. Многумина на социјалните мрежи се простуваат од принцот Филип,…

Continue Reading... Повторно се шири снимка како принцот Фили пцye фотограф (ВИДЕО)
Posted in Познати

Американски водител: “Бил Гејтс мисли дека е Господ” (ВИДЕО)

“Бил Гејтс мисли дека е Бог, дека го контролира Сончевиот систем. Сака да ги одбива Сончевите зраци и така да го спречи глобалното загревање”, изјавил…

Continue Reading... Американски водител: “Бил Гејтс мисли дека е Господ” (ВИДЕО)
Posted in Познати

Принцот Филип бил разочаран со разводот на Дајана и Чарлс – “Само глyп човек би ја оставил”

Распадот на бракот на принцезата Дајана и принцот Чарлс е еден од најголемите настани кој ги одбележил животите на британското кралско семејство, а псимата откриени…

Continue Reading... Принцот Филип бил разочаран со разводот на Дајана и Чарлс – “Само глyп човек би ја оставил”
Posted in Познати

Ова е човекот кој Цеца го сакала пред Аркан: Пеела на свадбата на ќерката на поранешниот дечко, еве како денес изгледа (ФОТО)

Првата љубов тешко се заборава. Сите добро знаеме дека Светлана Цеца Ражнатовиќ била мажена за командатот на Српската доброволна гарда, Жељко Ражнатовиќ Аркан, со кој…

Continue Reading... Ова е човекот кој Цеца го сакала пред Аркан: Пеела на свадбата на ќерката на поранешниот дечко, еве како денес изгледа (ФОТО)
Posted in Познати

Испливаа фотографии од ќерката на Легија: Николија (22) е вистинска убавица (ФОТО)

Николија на својот Фејсбук профил редовно објавува фотографии на кои во прв план го истакнува својот физички изглед. Пред да ја запознае Александра Ивановиќ со…

Continue Reading... Испливаа фотографии од ќерката на Легија: Николија (22) е вистинска убавица (ФОТО)