Posted in Свет

Тито ја забранил една од најтажните песни во Југослвија: Поради оваа песна, луѓето си го одземале животот

Забраната е подоцна укината. Јосип Броз Тито своевремено, како што се зборува, забранил една песна поради големиот број само.уби.ства. Во прашање е една од најтажните…

Continue Reading... Тито ја забранил една од најтажните песни во Југослвија: Поради оваа песна, луѓето си го одземале животот
Posted in Свет

Бил Гејтс има неверојатни планови за иднината на светот, токму поради тоа и купил огромно земјиште

Како и кај многу луѓе, мислењето на Бил Гејтс за нукле.арните електрани беше под влијание а настани кои се случија во минатата, како несреќата во…

Continue Reading... Бил Гејтс има неверојатни планови за иднината на светот, токму поради тоа и купил огромно земјиште
Posted in Свет

Европа ги качува цените на вakцините, ако една доза чинела 12, сега ќе чини 19,5 евра

Фајзеровата ваkцина чинела 12 евра, потоа 15,50 евра, а Европската комисија сега потпишува договори по цена од 19,5 евра, открил бугарскиот премиер Бојко Борисов во…

Continue Reading... Европа ги качува цените на вakцините, ако една доза чинела 12, сега ќе чини 19,5 евра
Posted in Свет

Неколку причини зошто средбата помеѓу Путин и Бајден е од огромна важност за сите

Дали Вашингтон сака нормализација на односите со Русија? Состанокот на претседателот на Русија и САД, Владимир Путин и Џо Бајден е глобална вест, како по…

Continue Reading... Неколку причини зошто средбата помеѓу Путин и Бајден е од огромна важност за сите
Posted in Свет

Откриени детали од најмоќната машина на Путин: Никој досега немал ваква технологија

Воздухопловот на Путин кој е опремен со најновите системи и технологии. Новиот претседателски авион за рускиот претседател Владимир Путин значајно ќе се разликува од претходните…

Continue Reading... Откриени детали од најмоќната машина на Путин: Никој досега немал ваква технологија
Posted in Свет

Предупредување на СЗО: Ваква ситуација не очекувавме дека ќе се случи

Бројот на по.чина.ти од последица на ифекција со ковид во Европа надмина еден милион, а Светската здравствена организација предупреди дека заразата се шири експоненцијално и…

Continue Reading... Предупредување на СЗО: Ваква ситуација не очекувавме дека ќе се случи
Posted in Свет

Владимир Путин ги сподели вестите кои сите ги очекуваа за Украина: Ова е неговиот следен потег

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков ја исклучи денеска можноста за воjнa со Украина, која неколку дена е загрижена поради засилените руски сили на нејзината граница….

Continue Reading... Владимир Путин ги сподели вестите кои сите ги очекуваа за Украина: Ова е неговиот следен потег
Posted in Свет

Тамара се сожалила на човек кој изгледал како бездомник и му купила кифла, погледнете каде е и што прави денес оваа девојка

Средба која и го променила животот. Животот пишува љубовни драми, некој со среќен, а други со тажен крај. Она што Тамара Нортон (25) од Њу…

Continue Reading... Тамара се сожалила на човек кој изгледал како бездомник и му купила кифла, погледнете каде е и што прави денес оваа девојка
Posted in Свет

Се откажале од синот во детството бидејќи бил палавко: После 23 години ги видел неговите родители како просат

Чувстувал жалост, но и бес поради тоа што му го направиле во детството. Индиецот Рави Тадешан (26) од државата Утар Прадеш доживеал блиска средба со…

Continue Reading... Се откажале од синот во детството бидејќи бил палавко: После 23 години ги видел неговите родители како просат
Posted in Свет

Директорот на СЗО ги објави најубавите вести: Сите го чекавме ова повеќе од една година

Според директорот на Светската здравствена организација, коpонавирусот може за неколку месеци да се стави под контрола доколку се почитуваат мерките. Директорот на СЗО, Тедрос Аданом…

Continue Reading... Директорот на СЗО ги објави најубавите вести: Сите го чекавме ова повеќе од една година