Posted in Свет

Нора е првата жена кандидат за астронаут од Арапските Емирати: Заминува на тренинг во НАСА

Нора ал-Матруши е 27 годишен дипломиран машински инжинер. Во рамките на забрзата подготовка за освојување на вселната и диверсификација на својата економија низ вселенската програма,…

Continue Reading... Нора е првата жена кандидат за астронаут од Арапските Емирати: Заминува на тренинг во НАСА
Posted in Свет

На ова место еден метар квадратен чини колку стан во центарот на Скопје

Сакате да закупите недвижнина во Монако? Подгответе се, бидејќи и за најобична гарсоњера на Азурниот брег (ако воопшто ги има) мора да издвоите преку милион…

Continue Reading... На ова место еден метар квадратен чини колку стан во центарот на Скопје
Posted in Свет

Повеќе од половина од светското богатство во рацете на само 20 луѓе, еве кои луѓе располагаат со најголеми богатства

На годишната листа на Форбс се наоѓаат рекордни 2.755 луѓе (за 660 повеќе од минатата година), а на чело е основачот на сајтот Амазон Џеф…

Continue Reading... Повеќе од половина од светското богатство во рацете на само 20 луѓе, еве кои луѓе располагаат со најголеми богатства
Posted in Свет

Соња во карантин им земала на мажите 10.000 денари само за да ја допрат: Но, доаѓањето на оваа личност кај неа не го очекувала

Почетниот план пропаднал кога најмалку очекувала. Дваесетиосумгодишната Аргентинка Соња Караско е уапсена минатиот месец поради не легеални активности во текот на повеќемесечниот карантин. Соња во…

Continue Reading... Соња во карантин им земала на мажите 10.000 денари само за да ја допрат: Но, доаѓањето на оваа личност кај неа не го очекувала
Posted in Свет

Лyдница на изборот за МИС: И ја украде круната на победничката (ВИДЕО)

Победничката на еден избор за мис на Шри Ланка натпреварувањето го завшри со повреда на главата откако настана лyдница на бина во текот на доделувањето…

Continue Reading... Лyдница на изборот за МИС: И ја украде круната на победничката (ВИДЕО)
Posted in Свет

Родителите не знаат што да прават: Нивната 14 годишна ќерка добила син со своето 11 годишно момче Иван, а сега имаат нова вест

Ова девојче не престанува да ги изненадува сите. Има ли крај за изненадувањата од оваа девојка која веќе е светска ѕвезда? Русинката Дарија Суднишникова (14),…

Continue Reading... Родителите не знаат што да прават: Нивната 14 годишна ќерка добила син со своето 11 годишно момче Иван, а сега имаат нова вест
Posted in Свет

Ја предвидел коpоната и ваkцините: Познатиот пророк се огласи после 6 месеци, и објави нови предвидувања

Предупредувањето е испратено на време. Кон средината на 2019 година, водечкиот британски визионер и медиум Крег Хамилтон-Паркер го предупредил народот на нешто кое има шанса…

Continue Reading... Ја предвидел коpоната и ваkцините: Познатиот пророк се огласи после 6 месеци, и објави нови предвидувања
Posted in Свет

Пливаат во “луто море” за 100 денари дневно, ова е една од најтешките работи на светот (ФОТО)

Дваесетипетгодишниот студент Рафид Јашар направил серија на фотографии кои ги прикажуваат редовите работници под чадорите кои се штитат од сонцето додека макотрпно ги распределуваат жар…

Continue Reading... Пливаат во “луто море” за 100 денари дневно, ова е една од најтешките работи на светот (ФОТО)
Posted in Свет

Некој направил урнебесно смешна мапа, можете ли да погодите што е во прашање?

На социјалната мрежа Редит неодамна се појавила урнебесна мапа на Европа на која се гледа колку истокот и западот се разликуваат по прашање на едноставни…

Continue Reading... Некој направил урнебесно смешна мапа, можете ли да погодите што е во прашање?
Posted in Свет

Потресно сведочење на еден татко од Србија: Антиваkсери, моето дете е ваша жpтва

Давор Љутиќ од Земун објави тескт за својот син Немања на Фејсбук. Имено, Немања од ноември минатата година се бори за живот откако како едномесечно…

Continue Reading... Потресно сведочење на еден татко од Србија: Антиваkсери, моето дете е ваша жpтва