Posted in Спорт

Светот на ова чекаше со години: Шумахер конечно е снимен, семејството даде дозвола

Познатиот шампион Михаел Шумахер седум ипол години се опоравува од тешката повреда на главата на скијање во францускиот Гренобл, но на барање на семејството лечењето…

Continue Reading... Светот на ова чекаше со години: Шумахер конечно е снимен, семејството даде дозвола
Posted in Спорт

Србинка објави селфи со Роналдо од хотелот, која е преубавата Србинка која го привлече неговото внимание? (ФОТО)

Девојката од Нови Сад, позната како Билјана Драгаш го обожава Кристијано Роналдо. Го запознала пред две години, а прилика за нова средба имала минатата недела…

Continue Reading... Србинка објави селфи со Роналдо од хотелот, која е преубавата Србинка која го привлече неговото внимание? (ФОТО)
Posted in Спорт

Коментар на денот: “Северна” Македонија ја победи Германија, што ли ќе се случеше ако беше цела?

Македонија ги живее најубавите фудбалски денови во својата репрезентативна историја. Македонија во Дуизбург со резултат од 1:2 успеа да ја покори големата Германија и да…

Continue Reading... Коментар на денот: “Северна” Македонија ја победи Германија, што ли ќе се случеше ако беше цела?
Posted in Спорт

На официјалниот пренос во Шпанија, Косово беше напишано со мали букви (ФОТО)

Репрезентацијата на Шпанија ја победи репрезентацијата на Косово со убедливи 3-1 синоќа во квалификациите за СП 2022 година. За време на преносот на наптреварот на…

Continue Reading... На официјалниот пренос во Шпанија, Косово беше напишано со мали букви (ФОТО)
Posted in Спорт

За победата против Германија се огласи и големиот Кире Лазаров: Испрати силна порака до сите МАКЕДОНЦИ!

Селекторот и капитенот на македонската ракометна репрезентација, Маестро Кире Лазаров, преку социјалните мрежи ја честиташе победата на фудбалерите против Германија. Неговата порака ви ја пренесуваме…

Continue Reading... За победата против Германија се огласи и големиот Кире Лазаров: Испрати силна порака до сите МАКЕДОНЦИ!
Posted in Спорт

Снаодливи МАКЕДОНЦИ: Погледнете како најдоа начин да слават заедно со своите фудбалски херои (ВИДЕО)

Фудбалските натпревари поради пандемијата со ковид-19 се играат пред празни трибини, но македонските навивачи најдоа начин како да го прослават историскиот триумф против Германија со…

Continue Reading... Снаодливи МАКЕДОНЦИ: Погледнете како најдоа начин да слават заедно со своите фудбалски херои (ВИДЕО)
Posted in Спорт

Конечно се огласи и Горан Пандев после победата: Испрати важна порака до Македонската нација!

Македонскиот фудбалски репрезентативец и капитен Горан Пандев со својот погодок во првото полувреме ја најави неверојатната вечер на македонската фудбалска репрезентација, која за прв пат…

Continue Reading... Конечно се огласи и Горан Пандев после победата: Испрати важна порака до Македонската нација!
Posted in Спорт

Ангеловски емотивно по победата: “Мојата сопруга се бори со Ковид-19, ова е победа за неа” (ВИДЕО)

Македонската фудбалска репрезентаија се уште го слави историскиот триумф над големата Германија од 1:2, благодарение на погодоците на Пандев и Елмас во синоќешниот меч. По…

Continue Reading... Ангеловски емотивно по победата: “Мојата сопруга се бори со Ковид-19, ова е победа за неа” (ВИДЕО)
Posted in Спорт

Црногорски фудбалер одбил ваkцина, па веднаш бил отпуштен од клубот

Црногорскиот голман Милан Јеловац добил отказ во својот клуб на Малдивите бидејќи одбил ваkцина против ковид. Поранешниот голман на Рудар, а сега член на Иглс…

Continue Reading... Црногорски фудбалер одбил ваkцина, па веднаш бил отпуштен од клубот
Posted in Спорт

Ибрахимовиќ се расплака поради едно прашање на прес-конференцијата (ВИДЕО)

Асот на Милан, Златан Ибрахимовиќ (39) во понеделникот се врати во шведската репрезентација, откако се опрости во 2016. година. Ибра ќе и помогне на својата…

Continue Reading... Ибрахимовиќ се расплака поради едно прашање на прес-конференцијата (ВИДЕО)