Posted in Технологија

Неверојатна куќа на два спрата и на четири тркала, дали би живееле овде? (ВИДЕО)

Кинескиот кампер “Максус Лајф Хоум в92” е вистинска куќа на четири тркала. Иако изгледа како обичен кампер, има спрат кој се извлекува од кровот, тераса,…

Continue Reading... Неверојатна куќа на два спрата и на четири тркала, дали би живееле овде? (ВИДЕО)
Posted in Технологија

“Имам 38 години и дури сега дознавам за овој трик на резервоарот на автомобилот” (ВИДЕО)

Еден корисник на ТикТок објави видео од капачето на резервоарот за гориво од својот автомобил и собра повеќе од милиони прегледи. Џастин на снимката од…

Continue Reading... “Имам 38 години и дури сега дознавам за овој трик на резервоарот на автомобилот” (ВИДЕО)
Posted in Технологија

Пилот тврди дека наишол на НЛО и дека лично видел вонземјани

Благодарение на радио-аматерот Стив Даглас, кој ја пресретнал радио комуникацијата на пилотот на летото “American Airlines” 2292, откриено е дека патничкиот авион на наведената компанија…

Continue Reading... Пилот тврди дека наишол на НЛО и дека лично видел вонземјани
Posted in Технологија

Најголемото возило без возач на светот е тешко 300, а превезува 700 тони и може да работи 7 дена без прекин

Ваквите автономни камиони досега превезуале доволно терет за со него да може да се покрие автопат со четири ленти кои би се протегале околу целата…

Continue Reading... Најголемото возило без возач на светот е тешко 300, а превезува 700 тони и може да работи 7 дена без прекин
Posted in Технологија

“Новиот” производ на компанијата Apple ќе се продава по цена од 1,5 милиони долари

Првиот прозизвод на компанијата Епл пристигнува на пазарот исклучиво за најбогатите и најголемите љубители на технологијата. Доколку некогаш степ осакале да поседувате дел од историја,…

Continue Reading... “Новиот” производ на компанијата Apple ќе се продава по цена од 1,5 милиони долари
Posted in Живот Интересно Технологија

Купувате преку интернет? Еве како да се заштитите од измами при онлајн купопродажба

Запознавање на луѓето и е-трговците со тоа како безбедно да купуваат и продаваат преку интернет со цел заштита во пресрет на најголемата малопродажна сезона во…

Continue Reading... Купувате преку интернет? Еве како да се заштитите од измами при онлајн купопродажба
Posted in Технологија

Apple подготвува огромно изненадување за сите корисници на нивните паметни телефони

Аналитичар кој со години ги следи случувањата во компанијата Епл, Минг Чи Куо, даде свои предвидувања за следниот модел на Ајфон. Како што засега изгледа,…

Continue Reading... Apple подготвува огромно изненадување за сите корисници на нивните паметни телефони