Posted in Убавина

Трик за совршена коса кој го коирсти и Џенифер Анистон

Наместо парите да ги трошите на скапи шампони и препарати, испробајте некои од природните решенија. Доколку имате мрсна коса, коса без сјај или често ви…

Continue Reading... Трик за совршена коса кој го коирсти и Џенифер Анистон
Posted in Убавина

Заминала на операција за да го намали челото: Во последно време го кријам со шешири (ФОТО)

Камила Колман Брукс (26) од Северна Каролина подлегнала на пластична операција, бидејќи наводно, имала високо чело. Таа со естетскиот зафат го намалила своето чело за…

Continue Reading... Заминала на операција за да го намали челото: Во последно време го кријам со шешири (ФОТО)
Posted in Убавина

Дали е можно? Викторија 4 години не ги миела забите, па покажа како денес изгледаат (ФОТО)

Советува на сите да редовно водат сметка за оралната и дентална хигиена и редовно да се посетува стоматолог. Викторија Новаковски сподели со следачите на социјалните…

Continue Reading... Дали е можно? Викторија 4 години не ги миела забите, па покажа како денес изгледаат (ФОТО)
Posted in Убавина

Нова нормалност: Луѓето пред огледало се сликаат со она што одбележа 12 коpона месеци

Од ова не може да се побегне. Огромнито дел од населението на нашата планета од минатиот март до денес имале или се уште имаат проблеми…

Continue Reading... Нова нормалност: Луѓето пред огледало се сликаат со она што одбележа 12 коpона месеци
Posted in Убавина

Едноставен рецепт со кој косата расте до 12 сантиметри за два месеци

Оризовата вода, поточно водата која ја добивате после варење ориз, е тренд во кој се колнат блогерките. Имено, овој третман од домашната кујна, наводно ја…

Continue Reading... Едноставен рецепт со кој косата расте до 12 сантиметри за два месеци
Posted in Убавина

Има 24 години и вози автобус. Ми велат дека сум преубава за оваа работа (ФОТО)

Џорди Ли Фокс има 24 години и по професија е професионален возач на автобус во Велика Британија, а благодарение на својот изглед, но и професијата…

Continue Reading... Има 24 години и вози автобус. Ми велат дека сум преубава за оваа работа (ФОТО)
Posted in Убавина

Први знаци на стареење: Кожата е најчувстивелна на овие делови од телото

Три ризични подрачја на кои кожата најбрзо губи влага, потребно е посебно да се негуваат. На кој дел од телото најпрво се покажуваат знаците на…

Continue Reading... Први знаци на стареење: Кожата е најчувстивелна на овие делови од телото
Posted in Убавина

Фризерка од Македонија ги помести границите: Вакви фризури досега никој не успеал да направи (ФОТО)

За овој занает, навистина треба да имате волшебен талент. Трендафилка Кирова од Македонија е уметничка во плетење на коса, а пред само неколку години имала…

Continue Reading... Фризерка од Македонија ги помести границите: Вакви фризури досега никој не успеал да направи (ФОТО)
Posted in Убавина

Откако момчето ја оставило, решила да ослабе 92 килограми и дала 20.000 долари на операции: Денес е манекенка (ФОТО)

Како што вели, конечно ја пронашла својата среќа. Саманта Ровлеј (30) од Калифорнија, од детството се борела со вишокот килограми, а во училиште често морала…

Continue Reading... Откако момчето ја оставило, решила да ослабе 92 килограми и дала 20.000 долари на операции: Денес е манекенка (ФОТО)
Posted in Убавина

Таа обожава пластични операции: Првата ја имала на 13 години, сега има 16 години и не планира да запре (ВИДЕО)

Денес се повеќе млади девојки се определуваат за операција на лицето. Една 16 годишна девојка од Кина, имала преку 100 естетски операции, за да го…

Continue Reading... Таа обожава пластични операции: Првата ја имала на 13 години, сега има 16 години и не планира да запре (ВИДЕО)