Posted in Наука

Неколку причини зошто планетата Земја е округла: Ова не сте го учеле во училиште

Иако со ова не би се согласиле оние кои веруваат дека всушност земјата е рамна, таа навистина е округла. Во ред, не баш во вистинската…

Continue Reading... Неколку причини зошто планетата Земја е округла: Ова не сте го учеле во училиште
Posted in Балкан

Силен земјотрес ја погоди Грција: Епицентарот недалеку од познатиот грчки остров (ФОТО)

Грција доцна вчеравечер ја погоди силен земјотрес. Европмедитеранскиот сеизмолошки центар соопшти дека потрес со јачина од 5,1 степени по Рихтер ја погодил Грција. Како што…

Continue Reading... Силен земјотрес ја погоди Грција: Епицентарот недалеку од познатиот грчки остров (ФОТО)
Posted in Македонија

Лоши вести за Македонија: Погледнете какво време не очекува, поројни дождови и ветер, но и снег

Времето денес ќе биде умерено до значително облачно со локални врнежи од дожд, со значително посвежи температури на северот и на западот од земјата, стои…

Continue Reading... Лоши вести за Македонија: Погледнете какво време не очекува, поројни дождови и ветер, но и снег
Posted in Свет

Предупредување на СЗО: Ваква ситуација не очекувавме дека ќе се случи

Бројот на по.чина.ти од последица на ифекција со ковид во Европа надмина еден милион, а Светската здравствена организација предупреди дека заразата се шири експоненцијално и…

Continue Reading... Предупредување на СЗО: Ваква ситуација не очекувавме дека ќе се случи
Posted in Македонија

Инспeктop се договapa со дилep од Куманово, ти работи за мене и никој нема да те чепне. (Видео)

-Никој нема да те дира од колегите. Значи зависи од тебе, јас едно ќе ти кажам јас веќе нема да ти вакво. Али едно друго…

Continue Reading... Инспeктop се договapa со дилep од Куманово, ти работи за мене и никој нема да те чепне. (Видео)
Posted in Наука

Опасен тренд: Се повеќе луѓе намерно се заразуваат со ковид-19 за да можат да го прават ОВА

Епидемиологот и шеф на словенечката стручна група за ковид-19 Матеја Логар предупредува да некои граѓани на таа земја сакаат да се заразат на било кој…

Continue Reading... Опасен тренд: Се повеќе луѓе намерно се заразуваат со ковид-19 за да можат да го прават ОВА
Posted in Интересно

Баба Ванѓа го објави своето најново пророштво: Наскоро луѓето ќе воjyваат со некое чудно орушје, но предвиде и нова болест

Сведоците раскажуваат дека таа често за своето претскажувања користеле шеќер. Баба Ванѓа, чие вистинско име е Вангелиа Гуштерова, го добила прекарот “Нострадамус на Балканот” поради…

Continue Reading... Баба Ванѓа го објави своето најново пророштво: Наскоро луѓето ќе воjyваат со некое чудно орушје, но предвиде и нова болест
Posted in Наука

Што ги чека луѓето до 2040 година? Извештај на американските тајни служби, не открива добри вести

Луѓето во наредните децении мака ќе мачат со ковид, глад и немири. Болести, јаз помеѓу богатите и сиромашните, климатски промени и политички несогласувања, ќе претставуваат…

Continue Reading... Што ги чека луѓето до 2040 година? Извештај на американските тајни служби, не открива добри вести
Posted in Познати

Кралицата Елизабета и принцот Филип биле всушност роднини?

После заминувањето на принцот Филип, британските медиуми пишуваат бројни детали за неговата биографија и бракот со кралицата Елизабета. Една од најчудните информации е секако фактот…

Continue Reading... Кралицата Елизабета и принцот Филип биле всушност роднини?
Posted in Свет

Владимир Путин ги сподели вестите кои сите ги очекуваа за Украина: Ова е неговиот следен потег

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков ја исклучи денеска можноста за воjнa со Украина, која неколку дена е загрижена поради засилените руски сили на нејзината граница….

Continue Reading... Владимир Путин ги сподели вестите кои сите ги очекуваа за Украина: Ова е неговиот следен потег